Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A másfél liter vízhez két dl...

Kávétejszín kérdése:

A másfél liter vízhez két dl főzőtejszín nem túl sok?

Figyelt kérdés

Karfiollevest készítettem, először.

Eléggé sűrű lett, mert sűrűn szeretünk mindenféle levest (férjem is csak úgy eszi meg, ha kevés a lé és sok benne a "konkrétum"). A sok karfiol meg egyéb mellé kb. másfél liter vizet tudtam tölteni az edénybe, ehhez nem túl sok a 2 dl főzőtejszín? Már hozzáöntöttem, de nekem olyan nagyon "tejszagúnak" tűnik. Vagy így is kell lennie? :)


2013. szept. 16. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Még egy kicsit hígíthatod vízzel, ha túl sűrűnek találod. ha kell fűszerezd utána.

Gondolom, ha tejfölösre csinálnád, akkor is beletennél egy kis pohárnyit. igaz azok már nem két decisek, de sűrűbbek, mint a főzőtejszín.

A főzőtejszín nem savanyított termék, mint a tejföl, azért érzed kissé "tejszagúnak". Finom lesz az a leves hidd el:)

2013. szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom hígítani, tele van az edény.

Köszönöm szépen a választ! :)

2013. szept. 16. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Öntsd át egy nagyobba :)
2013. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na, nekem túl tejszínes volt, férjemnek meg pont így ízlett. :)
2013. szept. 17. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!