Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki leírja részletesen,...

Valaki leírja részletesen, hogy hogy is van az, hogy ha nagy súllyal edzem kevesebb ismétléssel akkor nagyobb izomtömegre gyúrok, ha pedig kisebb súllyal és nagyobb ismétlésszámmal, akkor kitartóbb lesz az izom vagy vmi ilyesmi?

Figyelt kérdés

2013. szept. 20. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért étrendfüggő is, de kb a 8-12-es ismétlésszám jobb izomnövelésre. Persze vannak kivételek, pl csuklya, vádli, alkar, has, ezekre mehet kicsit nagyobb ismétlésszám is.

20 feletti ismétlésszám már inkább az erő-állóképesség edzésére jó.

2013. szept. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm!
2013. szept. 20. 18:39
 3/4 A kérdező kommentje:
csak épp nemrég volt egy kis vita az edzőtársammal, aki azt mondta h edzhetnék egy kicsit nagyobb súlyokkal és 6-7 ismétlésszámmal mert az úgy sokkal hatékonyabb. szerintem is jobb a 12es ismétlésszáma!
2013. szept. 20. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Néha mehet annyival is, de 5-7 már erőedzésre hajaz.De én is szoktam ennyire lemenni piramisban nagy súllyal.
2013. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!