Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS, ma vettem csirkecombokat,...

SOS, ma vettem csirkecombokat, amiket le akartam fagyasztani a szombati ebédhez. Egy kicsit büdösek. Ecetes vízzel lemostam. Így ehető lesz?

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Ha már büdös, akkor nem jó.
2013. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azt mi nem tudjuk mennyire büdös. Az ecetes víz egyébként csak a szagát veszi el, szóval ha romlott, akkor ugyanúgy megbetegedhetnek tőle akár érződik a szagán, akár az ecet miatt nem érződik.


Szóval ezt csak te tudhatod, hogy mennyire büdös. Egyébként a baromfin én is szoktam néha furcsa szagot érezni, szóval amikor látszik hogy a tegnapit adta ide a hentes, de azért meg szoktam csinálni.


Ha nem nagyon büdös, én a helyedben megcsinálnám. És akkor az első szeletet meg lehet kóstolni, és el lehet dönteni hogy ehető-e.

2013. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 doboszoli ***** válasza:
100%

Szerintem nincs "kicsit büdös, nagyon büdös" kategória.

Romlott, ergo kidobós.

Az étel megmentése, és a csirkecomb "büdös módra" nem azonos kategória.D))

2013. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vannak sokan akik a baromfi szagát büdösnek tartják, ettől még nem romlott. És az hogy egy hús nem friss, szintén nem jelenti hogy romlott. Van különbség rothadás szag (baromi büdös) és állott szag (kicsit büdös) között.
2013. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyértelműen az utóbbi, tehát "kicsit büdös". Nem olyan, mint amikor penetráns büdös szaga van.

De sajnos ugyanitt vásárlok mindig, és amikor igazán friss a csirke, akkor semmi szaga nincs. :(

2013. szept. 26. 19:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem számít, akkor vegyél újat. De most ha ezen múlik a heti költségvetés, szerintem nyugodtan megpróbálhatod. Sütéskor fogod érezni, hogy büdös-e. Egyébként én szoktam olyan helyen is vásárolni, ahol valamilyen szerrel kezelik, mert semmi szaga nincsen, pedig látom rajta hogy nem egy-két napos. De nem mertem megkérdezni. :) Szóval attól mert valaminek nincs szaga, még nem biztos hogy friss, és attól mert van egy kis szaga, nem biztos hogy romlott. Ez a lényeg.
2013. szept. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért nem vitted rögtön vissza?Ha mindig ott vásárolsz, elég szomorú, hogy nem frisset adtak.Én nem bírnám megenni a kicsit büdöset sem, hiába minden praktika, az ember agyában benne marad, hogy nem stimmelt valami azzal a hússal.

Egyébként, ha jól átsütöd, biztos nem lenne bajotok tőle, de én nem adnám jó szívvel a családnak, pedig nem vagyok az a "gyorsan mindent dobjunk ki".

2013. szept. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, vissza kellett volna vinnem, igazából a házunk aljában van az üzlet. Csak három gyerekkel jöttem haza egyedül, és otthon nem hagyhatom őket őrizet nélkül, újra lemenni meg nem volt erőm a hárommal...

Sajnos így hónap végén ez nem jött jókor. Ma fixáltuk le a vendégséget szombatra, ezt biztosan nem adom nekik, maximum kiolvasztom majd valamikor és megpróbálom megsütni.

A bőre is picit sárgás/barnás volt, de azt pl.tudom, hogy ami tanyasi, annak sosem olyan fehér a bőre, mint a "futószalag csirkének". Hát. :(

Elvileg még tartozom 25 Ft-al, mert annyival kevesebb volt nálam, úgyhogy mindenképp be kell mennem holnap, meg fogom mondani, hogy büdös volt a csirke.


Ja és vettem egy csirkemellet is, az teljesen oké volt.

2013. szept. 26. 21:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne csak megmond, hogy büdös volt, hanem vidd is vissza, még ma is vissza kell vennie, ha tegnap vetted. Ha mindig ott vásárolsz, akkor szerintem adni fog helyette másikat.
2013. szept. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy ecetes vízzel már megagyusztálta a kedves kérdező, így a hentes nem biztos, hogy érzi a szagot.

Szerintem, amikor pénzt viszed vissza, higgadtan, mondd el neki, hogy mit tapasztaltál, próbáltad menteni, de nem igazán jött be.

Ráadásul vendégeket vársz, neked nem mindegy, mint 3 gyermekes anyukának, hogy egy csomó húst ki kell dobnod.

ha van egy csöpp lélek abban a hentesben, felajánlja a cserét.

A viszonyt elrontani sem érdemes egy lerohanó, háborgó viselkedéssel, mert , akkor máskor is kicseszhetnek veled.

Az én habitusom ugyan más,(hirtelen reagálok ), de a higgadt megfontolás célravezetőbb.(tapasztalat )

Légy szíves írd meg, hogy döntöttél.

2013. szept. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!