Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S.! Így hogyan készítsem...

S. O. S.! Így hogyan készítsem el a spagettit? Please!

Figyelt kérdés

Egy angol családnál vagyok, és az anya kiadta nekem feladatul, hogy csináljak már spagettit. Van tészta meg paradicsomszósz. És ennyi. Kérdeztem, h hús nem kell-e hozzá, mondta, hogy nem, hús nélkül legyen.

Na, most kifőztem a tésztát, leszűrtem.

Aztán mentem a spájzba és látom, hogy se hagyma, se répa, se semmi, ami még legalább mehetne a paradicsomszószhoz. Így most akkor mit csináljak? Olajban kicsit melegítsem fel a szósz? Vagy mit csináljak???

Segítséééég!


2013. szept. 27. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

- bors, bazsalikom, vagy oregánó (ezek csak vannak és feldobják ha csak simán paradicsomos is)

- főzöl tojást és belevágod

- olívabogyó, gomba, borsó, esetleg kukorica - ezek mind mennek hozzá

- reszelj sajtot a tetejére

2013. szept. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kevés alapanyagból nem könnyű, de nem is lehetetlen. Mindenképp tegyél bele egy kevés zsiradékot (olaj) ha van paradicsom, akkor kockázz bele azt is, és úgy forrósítsd fel. Emellett pedig fűszerezd, ízesítsd: jellegzetes fűszere a bazsalikom, oregano, de ha nincs jó a petrezselyem is. Só, pici bors, és cukor (ha pikánsabb ízt szeretnél eléírni)
2013. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A paradicsomszósz, amit adott, abban vannak már fűszerek.

De akkor rakhatok bele mondjuk olívabogyót, az mondjuk van itt! :)

Egyéb ötletek?

2013. szept. 27. 09:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor csak melegíts fel a szószt és azt kavard el a kifőtt tésztával, tetejére pedig reszelt sajt.Biztos hogy így gondolta ő is, különben mondta volna hogy mit tegyél még bele.Ha meg gyereknek főzöl akkor pláne ne tegyél bele olajbogyót.10-ből 9 utálja.
2013. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!