Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy 40 fős partyra mennyi...

Egy 40 fős partyra mennyi kajával készüljek?

Figyelt kérdés

Rendezek egy kis összejövetelt, de ez lesz az első házibulim, úgyhogy nem tudom, hogy 40 főre milyen mennyiségű harapnivalóval készüljek. Nem akarom, hogy a bulin elfogyjon, de azt sem szeretném, ha túl sok maradna.

Én ilyen ételekre gondoltam:

- minipizza (2 féle)

- muffin (3 féle)

- pogácsa

- linzer [link]


Már csak azt nem tudom, hogy milyen mennyiségben készíttessem el ezeket, segítsetek!


2013. szept. 27. 20:09
 1/6 anonim válasza:
17%
Azt is közölhetted volna,mennyi lesz a lány,mennyi a fiú? Ugyan is a lányok kevesebbet esznek,és inkább édességget mint pogit. Vegyél 25 -30 pizzát,40 linzert,30 pogit,elég lesz.Jó mulatást!
2013. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen jellegű lesz a buli, és milyen hosszú. Ha piálós, akkor sok sós kell. Ha egy gyors kávészünet kis nasival, akkor jóval kevesebb.


Ha egyszer feltálalós rövid buli, ahol nem cél az hogy jóllakjanak, ott 20 deka per fővel számolnék.


Ha piálós, és ki lesznek éhezve, akkor 50 deka per fő.


De igazából ha úgy készülnek, hogy nálad fognak enni, akkor csinálnék normális kaját. Ha meg úgy készülnek hogy nem esznek, akkor inkább mogyoró és társai jellegű kaját tennék ki, nem pizzát.

2013. szept. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Te ismered a meghivottakat,te tudod,mennyire evos a tarsasag. Indulj ki magadbol, vagy nezd meg a recepteket,hany fore szolnak es szorozd meg. Legyen sok aprosuti, azok gyorsan fogynak, ropi,pogi, linzer,isler,hokifli,sajtos rudak, kis perecek,kokuszgolyo,raffaello golyo, keksztekercs szeletek stb.
2013. szept. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy úgy készülnek, hogy majd nálam jóllaknak. :) Szerintem inkább piálós buli lesz.

Talán több lesz a fiú, de nem biztos.

2013. szept. 27. 22:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha piálós buli = zene, tánc, pia = őrület, akkor bizony kaja is kell, vagy percek alatt tökrészeg lesz az egész társaság, és onnét kezdve nem fogod tudni ezt a "tömeget" kezelni, és kordában tartani, ha a "vörös köd" elborította az agyukat.

Ha kirakod a pizzát, muffint egyebeket szabad szedésre, meglehet hogy a fele a padlón végzi, mert elhullatják, stb. stb.

Én a helyedben inkább készülnék, hogy kb. félidőben egy-egy papírtálcán frissen főzött virslit mustárral kenyérrel osztanék ki, és utána raknám a fal melletti asztalra a sós pogit és hasonlót.

Ezzel kicsit meg tudod törni, hogy a társaság ne legyen percek alatt részeg, és a hagulatot is javítaná a frissen gőzölgő, meleg virsli illata. Gondolom én.

2013. szept. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3.vagyok. Ha pialos,tancolos buli lesz,akkor hagyd a nehez kajakat es a pizzat. Legyenek inkabb partyfalatok,mint mar irtam,de jo lehet meg a sutinyaloka, leveles tesztas virslis falatok is.
2013. szept. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!