Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell mazsolát kéazíteni...

Hogyan kell mazsolát kéazíteni? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Annyit, persze, én is tudok, hogy aszalással. Van is egy aszalógépem, amivel már sokféle aszalványt készítettem.


A a leírásában szerepel, hogy mazsolát is lehet készíteni vele. De hogyan kell behelyezni a szőlőszemeket? Kerek műanyag tálcái vannak, nagy lyukakkal. Akkorákkal, hogy néhány helyen magától átesik rajta a szőlőszem. Ha elkezd aszalódni, akkor viszont biztosan átesik rajta.


De akkor hogyan helyezzem be a szőlőszemeket? Ha pl. sütőpapírt tennék a tálcákra, akkor nem áramlana a levegő. Sőt, esetleg az aszalógép is túlhevülne. A leírás nem szól erről semmit.


2013. szept. 29. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Esetleg valami szúnyogháló anyagot lehetne belevágni. De csak mag nélküli mazsolaszőlőből érdemes aszalni szerintem.
2013. szept. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet. A szúnyogháló mint anyag szerintem nem a legjobb. A készülék alsó részén 70 fokos levegő jön ki, esetleg még megolvaszthatja a szúnyogháló műanyagát. Viszont a hőszigeteléskor maradt nálunk 3x3 mm-es üvegháló. Az szerintem pont jó lesz.


Arról esetleg tud valaki valamit, hogy a szőlőszemekkel mit érdemes csinálni? Netán félbevágni? Vagy ledörzsölni? Vagy valamibe beáztatni?


Szilvánál jártam úgy, hogy hallgattam az "okosokra" a neten. Ezért egyben beraktam a szemeket. 2 nap múlva sem volt semmi változás. Annyit már tudok, hogy a szilvát alaposan le kell dörzsölni, ki kell magozni és szét kell húzni a két felét. Ekkor 20 óra alatt jó lesz. Van ilyen trükk szőlőnél is?

2013. okt. 1. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!