Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van itt olyan aki próbált már...

Van itt olyan aki próbált már abszintos, vodkás vagy bármilyen alkoholos sütit sütni? Most leginkább muffinra gondolok és nem csak rumaroma vagy likőr. Ha igen, akkor receptet tdnátok írni? én igazából attól félek hogy összeesne a süti a pia miatt.

Figyelt kérdés
Egyébként sokat szoktam sütni de ilyet még sosem csináltam. L/18

2013. okt. 1. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugi a pia miatt semmilyen sütemény nem esik össze :

Bátran tegyél bele olyan alkoholt amit szeretnél :.

2013. okt. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rumosat sokat szoktam csinálni, illetve amibe jó a rum.

Muffinnál a szesz mennyiséget számítsd be az egyéb nedves összetevőkbe, nehogy túlhigítsd, mert akkor tényleg nem sül meg.

2013. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kb mennyit tegyek bele? és ha mondjuk több lisztet és sütőport teszek bele?
2013. okt. 1. 19:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alkohol szinte minden esetben jót tesz a tésztának, jobb állagot ad neki. Nekem a tejallergiás unokahugim miatt ki kellett találnom alternatívát tejes sütikre, hogy ugye a tésztában megadja valami a nedvességet, és a bor nagyon jó! Boros keksz, aprósütemény receptet tudok küldeni, bár téged azt hiszem nem az érdekel. A lényeg, hogy nyugodtan helyettesítsd a nedves hozzávalót alkohollal (nem mindig teljesen, elég csak egy részét kiváltani).

Fánk tésztájába is szokás pl rumot tenni, hogy omlósabb legyen a tészta.

Muffinoknál is ugyanez a helyzet, bár én azt még nem próbáltam.

2013. okt. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!