Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért lett ennyire rossz a...

Miért lett ennyire rossz a kakaós csigám?

Figyelt kérdés

Megsütöttem, de annyira kiszáradt, tiszta beton lett az egész. Mi a puha tészta titka?

vagy valaki küldene olyan receptet?

(én eszerint csináltam, de nem cukroztam meg a tetejét, és vaníliás cukros tejjel sem kentem be - mert nem volt rá időm.) Lehet ez volt a baj?



2013. okt. 4. 09:38
 1/7 A kérdező kommentje:
[link] Link, ahogyan én csináltam
2013. okt. 4. 09:39
 2/7 anonim ***** válasza:

1. A nosalty, mindmegette jellegű oldalak szarok. Minden 2. recept selejtes rajtuk


2. Már a képen is láthattad, hogy valami betonkeménységű sz*r lesz belőle a recept alapján


3. Ha maga a tészta sütés előtt megfelelő állagú volt, akkor valószínűleg a hőfok volt túl sok neki.


Jó recept:

[link]


Az ő blogja egyébként péktermékre nagyon jó, csak ajánlani tudom.

2013. okt. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Eddig amiket kipróbáltam tésztarecepteket,nekem sem sikerültek...Valamihez hiába adtam lisztet,nem tudtam feltekerni... multkor leveles tésztából csináltam,nagyon bejött nekünk :) (Bolti leveles tészta) A Lidl-ben kaphatót nagyon dicsérik . Legközelebb azzal fogom kipróbálni . Viszont találtam egy receptet ami még szimpatikusnak tűnik,ezt is szerintem kifogom próbálni :) : [link]
2013. okt. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Illetve ez volt amit csináltam a leveles tésztából :) : [link] (Ha már végképp elkeseredtél,de szeretnél csigát enni :) )
2013. okt. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem így nézett ki a leveles tésztából :) : [link]
2013. okt. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sokszor csinálok kakaóscsigát Horváth Ilona szakácskönyből. Eddig mindig jól siekrült.
2013. okt. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Amúgy az is lehet a baj - ami csak most jutott eszembe - hogy amikor elzártam a sütőt pont akkor indultam munkába. ás a forró sütőben maradt a cucc, és a sütővel együtt hűlt ki a dolog.... lehet hogy akkor száradt ki?

(amúgy meg nem is kelt meg annyira mint vártam)

de jó volt nyújtani, azt hittem jó lesz...

A leveles kakaós csigát sosem szerettem az a baj, még ha tényleg jól sikerült is akkor is én a "simát" szeretem.

2013. okt. 5. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!