Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Saslikot csinálok sütőben/teps...

Saslikot csinálok sütőben/tepsiben. Kell alá olajat tennem? Ha igen, gondolom keveset?

Figyelt kérdés
Csirkemellet teszek rá,hagymát,szalonnát. Kb mennyi idő alatt készül el ? (még sosem csináltam ) Krumplit külön csinálok hozzá.
2013. okt. 7. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell alá olaj : Úgy süsd hogy egy grill rácsos tepsire tedd : A grill rácsot kend le oljal : A nyársakat csak páccal kend át /ha fanyársad van akkor azt sütés elött áztasd vízbe mert különben felgyulad : 2-3 órára /.A nyársat tedd a grill rácsra : A tepsi aljába tegyél vagy sütő papirt vagy alufóliát .erre rátud csepegni minden .sütni grill fokozaton kb 15-20perc.
2013. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,de nincs grill rácsos tepsim . Tepsiben nem lehet ? Alul-felül sütéssel ? Ilyen pálcám van : [link]
2013. okt. 7. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen pálcán szoktam saslikot sütni. átéri keresztben a tepsit, és lehet forgatni is is őket., alája teszek sütőpapírt, hogy ne égjen oda a kicsöpögő zsír.

csirkemellből elég hamar megvan. a hós mellé mindig kerüljön szalonna vagy kolbász, tehát valami zsírosabb.

a nyers feltűzött saslikot megkenheted kevés olajjal.

2013. okt. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát éppen hogy átéri a tepsit :D És te beszoktad vízbe áztatni ? Elektromos sütőm van .
2013. okt. 7. 11:59
 5/8 anonim ***** válasza:

én nem tennék olajat alá.


Szoktam sinám tepsiben és nem rácson sütni, viszont akkor forgatni szoktam, hogy az alja is szépen megpiruljon

2013. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sosem áztattam be pálcikát, és még nem égett el soha.
2013. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben.Köszi a válaszokat :) Remélem nekem sem fog odaégni :)
2013. okt. 7. 12:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Serpenyőben is lehet sütni! :)
2013. okt. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!