Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem spagettire...

Tudnátok nekem spagettire egyszerű feltéteket mondani?

Figyelt kérdés
Bármilyen szószok,mártások érdekelnének,lehetőleg hús nélkül vagy kevés hússal. Olcsó legyen illetve lehetőleg 30 perc alatt könnyen elkészíthető legyen. Nagyon hálás lennék érte

2013. okt. 7. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Tejszínes gombás

Gombás-kéksajtos

Négysajtos

Cukkinis pesztós

sült paradicsomos-fokhagymás (isteni füstölt íze van)

Fehérboros-póréhagymás

Paprikás-chilis

tejszínes-pepperónis

Rozmaringos-rókagombás

Citromfüves-fokhagymás

Padlizsános-paradicsomos

Sütőtökös-spenótos

Brokkolis-füstöltsajtos


Na, őszintén szólva bármilyen krémleves , jobban besűríted, az mehet tésztaszósznak minden esetben :)

2013. okt. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Túró, tejföl + pirított, kockázott szalonna.
2013. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A spagettire aztán akármit rá lehet tenni. Nem kell feltétlen szószt főzni hozzá, hogy finom legyen. Nálam azért van itthon mindig spagetti, mert arra szoktam feltétnek elhasználni a megmaradt felvágottat, zöldséget, sajtot, amikor nincs időm rendes kaját főzni. A kedvencem, amin fokhagymás, bazsalikomos olívaolaj (a felkockázott fokhagymát meg a friss vagy szárított bazsalikomot belekevered az olívaolajba és hagyod kb. 10 percig állni) van meg sajt. Ez így magában is nagyon finom, de lehet variálni még úgy, hogy teszel rá főtt paradicsomot, gombát stb. Spenóttal is szuper.
2013. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én szoktam olyat, hogy egy-két konzerv halat paradicsomot, olívaolajat, hagymát és apróra vágott diót (ebből nem kell sok el is hagyható) összemelegítek a hal olaját is rá lehet önteni v akár abban párolni a hagymát sózom ízesítem majd a végén rádobom a megfőtt spagettit és összekeverem, pár perc alatt összemelegítem és kész is a család szereti nagyon.
2013. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
En a knorr porokat nagyon szeretem, finomak es hipphopp keszen vannak. Nem lehet oket elrontani,magaban is jo,de barmivel turbozhatod!
2013. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Paradicsom szósz


1 hagymát piritasz,

mikor elföte a levét

1 mk bors, ételízesitő, oregáno, bazsalikom, rozmaring

kicsit piritod a fűszereket,

8-10 ek pari püré, 2 pohár víz, 1/2 leves kocka,

fél citromlé vagy 2-3 ek balzsam ecet

mikor rotyog bele 50 dkg kifött tészta


tejszines szósz

1 hagymát piritasz,

mikor elföte a levét 1 mk bors, ételízesitő, tárkony, majorana

kicsit piritod a fűszereket,

1 pohár tejszin, 1 pohár víz

1/2 leveskocka

fél citromlé vagy 2-3 ek balzsam ecet

mikor rotyog bele a tészta


curry szósz

1 hagymát, parit, fél csipős zöldpaprikát olajon piritasz

mikor elföte a levét 1 mk bors, ételízesitő, curry por, kömény, gyömbér, pirospaprika,

kicsit piritod a fűszereket

2 pohár víz, 1/2 leveskocka, 1/2 citrom leve


mustáros szósz

1 hagymát piritasz mikor elföte a levét

1 mk ételízesitő, zsája, fehérbors

4 -5 ek tejföl, 1 ek mustár,

2 pohár víz, 1/2 leveskocak,

a legvégén frissen örölt bors


Bármilyen zöldségel dúsithatod a szószokat a hagyma mellé dobj 1 közepes felkockázott cukkinit vagy padlizsánt, 20 dkg gombát, 2-3 reszelt répát, 1-2 marék fagyasztott zöldborsót, kukoricát... csak míndig várd meg amig elfövik a levüket az alatt meg puhulnak

2013. okt. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Spagetti mézes-bazsalikomos paradicsomszósszal
2013. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!