Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zakuszkát főznék padlizsán...

Bogarszemu kérdése:

Zakuszkát főznék padlizsán nélkül, babot és sárgarépát tennék bele. Van valakinek bevált recept?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
mi mindig vinetésen csináljuk a zakuszkát... egy vagonfazékba nálunk az kb. 3 vinete, 15 gogos, 10 árdé, 3kg fuszulyka, fűszerek... murkot mi nem szoktunk... esetleg még gombát ha teszünk....
2013. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vasárnap vettem a vásáron házilag főzött/sütött zakuszkát, de annak a padlizsán a lelke. Paprika, hagyma, paradicsom,olaj, só volt még alkotóelemként feltüntetve.50% padlizsán,25% paprika, 10% paradicsom,5% vöröshagyma,10% olaj, só, bors. Hű, de finom volt!
2013. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1/2 - honnan írsz? Csak az ardét értettem meg, egyszer rejtvényben kérték, innen tudom, hogy paprika. De a többi kifejezést nem ismertem. Erdélyből írsz?:)Nagyon ízes a nyelvezeted.
2013. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok és igen erdélyi vagyok.

szóval a gogos az paradicsompaprika

az árdé az paprika

a murok az sárgarépa

a vinete az a padlizsán


amúgy ha érdekel egy kis székely nylevlecke:

[link]

2013. okt. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaj, ha hamarabb látom a kis videót!:))A múltkor fél napig kerestem a "paprika régiesen" feladványt.Kifogott rajtam, segítséget kellett kérnem. Soha nem hallottam az ardé megnevezést, de a többit sem:)
2013. okt. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!