Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudnám helyettesíteni...

Hogyan tudnám helyettesíteni a tejszínt?

Figyelt kérdés

Tiramisut szeretnék csinálni. Tejszínen kívül minden meg van.

25dkg naturvajkrém

12dkg cukor

2 egész tojás

2.5dl tejszín

1 kanál rum

baba piskóta

kávé lefőzve

keserű kakaó por


2013. okt. 13. 13:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem a kérdésedet. Egyrészt nincs mascarponéd, másrészt a tiramisuba nem kell tejszín. A tojásokat kell szétválasztani, a sárgáját 3ek porcukorral é a mascarpoénval kikeverni, aztán a fehérjét felverni és beleforgatni. Ennyi a krém.


Egyébként 2 tojás az rengeteg 25 dekához + tejszín, 50 deka mascarponéhoz kell 3 tojás.

2013. okt. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%
első, a natúr vajkrém lenne mascarpone helyett...
2013. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%
az ilyen mindenféle szar helyettesítőknek meg is lesz az eredményük...szarvasi mascarponés tiramisunál én életemben nem ettem finomabbat, lehet spórolni ez igaz, de szerintem nem érdemes...
2013. okt. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

2.: ne haragudj, de a natúr vajkrém nemhogy ízre, de állagra sem olyan, mint a mascarpone. Ez kb. olyan, mintha azt mondanád libamáj helyett ehetsz disznómájat is...


Szóval igen, lehet helyettesíteni, csak értelme nincs. Vannak bizonyos ételek, amik nem véletlenül szorulnak speciális összetevőkre.

2013. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell bele tejszín, de natúr vajkrém se.

Tényleg a mascarponétól lesz tiramisu a tiramisu, szóval én ez a recept alapján inkább nem csinálnám meg.

2013. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
aki ilyen förtelmesen gazdag annak megadom a címem és küldje el azokat a hozzávalókat amiket nem tudok megvenni. mert hát ugye nem véletlenül akarom helyettesíteni... de hát egyesek nem rendelkeznek olyan szervvel amivel ezt felfogják
2013. okt. 13. 15:16
 7/21 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező. A tiramisu a mascarponetol lesz tiramisu. Lehet helyettesíteni, persze. Ahogy mondjuka a zserbot is lehet dejóval készíteni dió helyett es vajaskeksszet is lehet sütni vaj helyett margarinnal...l mindegy.


A tejszínt nem tudod helyettesíteni, mert habba kellene verni. Használd csak a tojás fehérje habot akkor.

2013. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%

"kedves" kérdező!

Ha nem bírja a pénztárcád akkor nem kell ilyeneket csinálni. Ez tényleg egy olyan étel amibe a mascarponét (ami mellesleg van sparos formában olcsóbban is) nem lehet mással helyettesíteni, mert nem lesz jó. Nem ugyan olyan nem lesz, hanem egyáltalán nem lesz jó. Ezen hiába háborogsz. Ez van.

2013. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

"aki ilyen förtelmesen gazdag annak megadom a címem és küldje el azokat a hozzávalókat amiket nem tudok megvenni"


?? Lidl-ben 2 hetente van leárazva a mascarpone, de egyébként is kb. 800 ft fél kilója. 25 deka vajkrém meg 3 deci tejszínből már ki is jönne élből 25 deka mascarpone, szóval nem is tudom miről beszélünk!

2013. okt. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

3as vagyok. nem vagyok gazdag...dolgozó nappalis egyetemista vagyok. és én egy dologban nem spórolok és sajnálkozok: az ételen. a spar termékek egyébként nagyon jók és az áruk is baráti.


én mellesleg tudom mit jelent szűkölködni kedves kérdező, mert glutén, tej,élesztő, szója, tartósítószer, stb. allergiám van. ez tudod mit jelent? hogy alig ehetek valamit. rinyálok amiért a dm-ben ezer forint a kókusztej literje? nem... ha van rá módom, magam készítem el itthon a kókusztejet, bár az sem jön ki sokkal olcsóbban... addig örülj, amíg a legnagyobb problémád, hogy hogyan helyettesítsd a tejszínt... bocsánat, csak ez most kijött belőlem. nem szeretem az elégedetlen embereket, akik lesajnálóak, mert hogy nincs pénzük...

2013. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!