Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételek vannak, amik...

Milyen ételek vannak, amik hús nélküliek, egyszerűek, egészségesek és laktatóak? Mi a receptjük?

Figyelt kérdés
2008. júl. 8. 16:58
 1/7 anonim válasza:
27%
Ezek a vegetáriánus ételek. Bármely vega receptkönyvben megtalálhatók. Abban hogy ezek mennyire egészségesek, arról megoszlanak a vélemények. Mivel a húsok tartalmaznak olyan eszenciális fehérjeépítö aminosavakat és nyomelemeket amiket semmi másban nem található meg. Van akiknek tolerálja a szervezete ezek hiányát de sokaknak nem.
2008. júl. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én vegetáriánus vagyok, de a barátom nem. lehet, hogy nem jól tettem fel a kérdést, mert nem kifejezett vega kajára gondoltam (pl mákos gubát sem csak a vegák esznek:D )
2008. júl. 9. 12:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt körülnézhetsz ínycsiklandozó hús nélküli receptekben:


[link]

[link]

2008. júl. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
76%
Én csak annyit mondok: paradicsomos kenyér. Ennél egyszerűbb nem is lehetne. :)
2008. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajat alkotasom, imadjuk:

KOzepes meretu voroshagymat felkockazol, 2-3 evokanal olivaolajon uvegesre sutod. 1-2 kanal liszt (tudom ez a nem egeszseges oldala de lesutod mint a rantast) felontod vizzel es mehet bele minden. AMit en szoktam belerakni fuggoen attol, mi van itthon: krumpli, karfiol, karalabe, repa, zoldborso, kukorica. 2 tyukhusleves kocka es egy kanal suritett paradicsom a vegen 2 kanal tejfol.

Izles szerint so, bors olykor majoranna...mikor milyen kedvem van.

A ferjem nem ehet husos kajakat (belsoseget, marha es serteshust egyaltalan nem ehet) vagyis inkabb minnel kevesebb hust eszik, annal jobb, mert nem kell gyogyszert szednie. Igy tartom szinten a betegseget - amit igy nem is erzekel.

Multkor talaltam babbol keszult pastetomot. Nem viccelek valoban olyan ize van mint a majkremnek!!! Ha megtalalom, beirom ide.

2008. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi:)
2008. júl. 14. 09:09
 7/7 anonim válasza:
Van egy kedves vegetáriánus barátom, az ő weboldalát ajánlom: [link]
2009. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!