Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőben hogyan lehet mogyorót...

Sütőben hogyan lehet mogyorót pirítani?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy hány fokon és mennyi ideig célszerű. Sütőpapírra gondoltam tenni.

Olyanok írjatok, akik már csináltak ilyet.

Köszönöm!



2013. nov. 17. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én gáztűzhelyen 5-ösön szoktam, és figyelem közben, de 10 perc elég kell hogy legyen.
2013. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En a serpenyos variaciot keszitem,a sutos nem volt olyan,mint vartam. Serpenyot hevitek es zsiradek nelkul atpiritom a mogyorot. Gyorsabb,es finomabb ez a valtozat nekunk.
2013. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, majd próbálkozom!

Kedves második, sütés közben rázogatod a serpenyőt, hogy forogjanak? És nem ég meg így egyik oldala? Egyenletesen bebarnul?

2013. nov. 17. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Jómagam is a serpenyős változatot szeretem, illetve így csinálom. igen, rázogatni kell, és legalább az ember látja, mit csinál.oda kell figyelni, nehogy túlkapja, mert akkor keserű lesz. Amúgy percek alatt kész egy adagnyi.
2013. nov. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen,vagy razogatom vagy egy fakanallal kevergetem,forditgatom,hogy ne egjen meg.:)
2013. nov. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, mivel még mindig nem csináltam meg (a mogyoró pucolásnál vagyok elakadva :) ) megkérdezem, hogy a serpenyősnél milyen fokozaton érdemes csinálni (nekem villany van 1-9), vagy a gázon mekkora lángon szoktátok? Csak hogy ne kelljen fél órát ott állni, meg ne kezdjen füstölni sem abban a pillanatban, ahogy ráteszem...
2013. nov. 19. 09:21
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül a serpenyős verziót alkalmaztam. Rázogattam. (7-es fokozaton), nem lett egyenletes a pirulás, mert irtó gyorsan megkapta az egyik oldalát a mogyoróknak, de a mogyorókrémben irtó finom. :)

Köszönöm mindenkinek!

(Legközelebb a sütőset is kipróbálom.)

2013. nov. 22. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!