Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell rántottát csinálni? :D

Hogy kell rántottát csinálni? :D

Figyelt kérdés
Felverek mondjuk 3 tojást , mennyi sőt tegyek rá? Ha ez kész akkor össze kell keverni a sárvájával? Ezután belerakom egy serpenyőbe és? Kell kevergetni? Mennyi ideig hagyjam főni ? Tudom gáz h nem tudok rántottát csinálni de ez van :D .(ja és olyat ne írjatok h érzéssel meg ízlés szerint ok?:D) köszi
2013. nov. 19. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Huhh... tehát az alap:


Tojást felvered, megsózod, ízlés szerint ( Bocs, de tényleg. :) ). Tehát én 3 tojásra egy nagyobb csipettel tennék. Villával felkavarod. Serpenyőbe zsiradékot forrósítasz, beleborítod a tojást, és addig kevered, amíg össze nem áll.


Mint írtam, ez az alap... Ha könnyebbet, finomabbat szeretnél, akkor a tojáshoz tehetsz tojásonként egy kanál tejet, és vajon sütöd ki.


Ha nehezebbet, laktatóbbat, akkor zsíron üvegesre párolsz hagymát, rajta megforgatsz egy kis kolbászt, és arra ütöd a tojást.


Mehet bele szalonna is, akkor az elején lesütöd üvegesre, és arra megy a hagyma.


Feltuningolhatod sonkával, paprikával, zöldségekkel... mindig a párolási szakaszban, hogy a tojás csak a legvégén kerüljön rá.


Ha folyamatosan kavargatod, akkor apró szemcsés lesz, ha hagyod picit lesülni, és ritkábban kavarod át, akkor meg darabosabb.

2013. nov. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)) Amikor azt irtad h zsiradékban felforrósítod(?) akkor olajra gondoltál hogy ne tapadjon le? :)
2013. nov. 19. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:
zsír, olaj, vaj, bármi... kinek mi tetszik.
2013. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Találtam neked valamit! :)


http://www.youtube.com/watch?v=jH0_EMkSNcw

2013. nov. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok troll, nyugodtan lepontozhatsz, de aki ennyire nincs képben, az ön- és közveszélyes lehet a konyhában. Csinálj szendvicset, nem halsz éhen, és épségben maradsz. Azért sok sikert!
2013. nov. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyanmár... egy rántottáról beszélünk... ;)


Nem tudjuk, hány éves a kérdező, de ha odafigyel, hogy semmi éghető ne érjen a lángba, és ha nem hagyja felügyelet nélkül, akkor mi baj történhet?


Gondolom, nem 5-6 éves kisgyerek. :)

2013. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felvered a tojasokat egyben,kulonvalasztas nelkul,en egeszen habosra szoktam,majd teszel bele kaveskanal sot. Egy evokanal olajat teszel a serpenyobe,eloszlatod,ide oda forgatva a serpenyot a tuz folott. Amikor latod,hogy forro az olaj akkor beleontod a felvert tojast. Kicsit varsz,es mikor a szele mar megsult,akkor falapattal elkezded kevergetni,forditgatni,addig amig a neked tetszo allagot el nem eri.

Ennyi.:)

2013. nov. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!