Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a titka a puha sült krumpli...

Mi a titka a puha sült krumplinak?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem kell túl vékonyra vágni. Az számít hogy csík vagy kocka? Nagy lángon vagy kis lángon kell sütni? Az edény számít amiben sül? Mi a titka, hogy puha maradjon, miután megsül?



Köszönöm.


2013. nov. 20. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Első hallásra érdekes, mert általában a ropogós sült krumpli a cél. De van olyan is, ami nem lesz kemény ropogós, de ránézésre sült krumpli mégis. Én ugy csinálom, hogy krumplit kockára vágok, és megfőzöm sós vizben. Utána leszüröm, és jó szárazra kigőzölöm. Fritőzben, vagy mély lábasban olajat forrósitok. Ha forró, beleteszem a főtt krumplit. Nagy lángon sütöm pár percig, mint eléri a kellő színt, aztán lyukas szedő kanállal papir törlőre szedem. Sózni nem kell, mert a főző léből felvette a kellő sómennyiséget. Szép piros, de puha belül. Sokat ezt szeretik, pl. a Férjem is,mert félti a fogait.
2013. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

nem főzőm elő burgonyát ,félig megsütöm majd kiveszem addig megsütők minden mást majd a már hídeg félig sült burgonyát vissza dobom a forró oljba kivül ropogos belül puha lesz .

közepes vsatagságúra vágom.

2013. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Sütés előtt meg kell főzni a krumplit!
2013. nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
hát én nem tudom, nekem mindig puha volt, de mi a ropogósabbat szeretjük, ezért ecetes sós vízbe áztatom és így kívül ropogós, belül puha lesz.
2013. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Én nem főzöm meg előtte . Van amikor kockára vágom,van amikor karikákra . Én nagy lángon sütöm végig :) Általában teflonos serpenyőben.(És forró olajba kell beletenni a krumplikat !! )
2013. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Általában meg szokott puhulni mire megesszük (sok idő mire az összes kisül), jénaiba szedem és rárakom a tetejét hogy meleg maradjon, lehet hogy a gőzök miatt puhulnak meg.
2013. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!