Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukorbetegek! Mit és hogyan...

Cukorbetegek! Mit és hogyan süthetek?

Figyelt kérdés
Van egy kolleganőm,aki cukorbeteg viszont szeretnék az egész brancs-nak sütni valami olyat, amit ő is és mindenki meg tud enni, de fogalmam sincs, hogy mire kell oda figyelni. Köszönöm szépen az ötleteket és tanácsokat!
2009. nov. 19. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Cukor helyett használj édesítőt. Terhességi cukrom volt, csak édesítőt használhattam. Én speciel gyűlölöm az édesítőt, bármiből kiérzem (bolti cuccra gondolok), kóla, joghurt, tök mindegy. De van egy édesítő, amit még én sem éreztem ki a kajákból (tea, borsófőzelék, kávé, házi gyümölcsjoghurt, turmix stb), a Canderel. Tablettát vegyél (bár már van por alakú is), 1 tabletta megfelel egy teáskanál cukornak. A mennyiséget így ki tudod számolni, a bogyókat pedig simán porrá töröd és cukorként használod. A kollégáid sem fogják érezni, h nem cukorral készült.

Egyébként meg:

- a gyümölcs mennyiségére, minőségére figyelj oda, ha azzal készíted - banán, szőlő még kis mennyiségben is az egekbe emeli a cukorszintet.

- lehetőleg teljes kiőrlésű lisztből süss, mert a fehér lisztből csak nagyon picit ehet vszínűleg a kolléganőd. Ha így nagyon borzasztónak találod, akkor próbáld meg fele-fele arányban.

2009. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Találtam neked egy receptes oldalt, biztos van még rengeteg a neten:


[link]

2009. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia, én cukorbeteg vagyok, úgyhogy a következőket tudom tanácsolni: se cukrot (asztali, barna, por) ne tegyél az ételbe, se mézet. minden más jöhet, max. nem eszik belőle sokat.

és amúgy köszönöm a cukorbetegek nevében, hogy ilyen figyelmes vagy!!!

a palacsinta például jó példa, csak nem hiszem, hogy van ennyi időd ;) ott pl. megcsinálhatsz egy natúr tésztát, majd ketté választod: csinálsz cukrosat, és max. 2-3 palacsintára valót pedig vagy édesítővel vagy anélkül. tölteléknek meg mehet kis joghurttal, túróval elkevert gyümölcs.

de ha csinálsz neki egy diabetikus vagy natúr pudingporból kikevert pudingot egy kis gyümölccsel, sztem akkor is oda lesz érte!!! ha csak tablettás édesítőd van, azt 1-2 kanál forró vízzel fel tudod oldani, és mint folyékony édesítőszert fel tudod használni.

2009. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

uccó voltam: a rétesek tésztájában viszonylag kevés a szénhidrát - viszont ott a töltelék "meg tud csúszni", ha van benne cukor. tehát ha egy kisebb rétest tudsz csak almával és édesítővel csinálni, a többieknek meg normált, szintén levetted cukorkollégát a lábáról!


:D

2009. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat!!! Még nem tudom mit fogok sütni, a jövő hétre tervezem, de most már legalább tudom, hogy kb. merre induljak. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!
2009. nov. 20. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!