Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktatok instant sütő élesztő...

Szoktatok instant sütő élesztőt használni? Bevált? Ugyanúgy kell pihentetni, dagasztani keleszteni, mint a kockát?

Figyelt kérdés
Kissé óckodom tőle, de szeretném kipróbálni ezért érdekel pro és kontra.
2009. nov. 20. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyat fütök, ami jól meg kell, hogy kelljen (kenyér, kalács, fánk, bukta, pizza) akkor csak kockát használok. Kuglófhoz, kisebb süteményekhez használtam instant élesztőt is. Szerintem nem kel meg vele annyira a tészta. Ha ugyanúgy megfuttatod mint az élesztőt, akkor kicsit jobb, de nem éri el az élesztőt.
2009. nov. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
*sütök
2009. nov. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egy csomag száritott élesztö fele annyinak felel meg, mint az egy kocka.

Azinkivül ha elolvasod, hogy mi minden van még benne, akkor legalább is elgondolkodsz, hogy tényleg akarod-e használni. (Nekem a sok adalék nem szimpatikus ötlet, és fölösleges is)

A kocka sokkal jobban keleszt, a száritott lassabban. Nakem ugy müködött jobban, ha elöször tejben felfuttatod, és utánna ugyanúgy használod, mint a kockát.

Régebben tartottam itthon arra, hogy ha gyorsan kell, és nem akarok boltba menni, de idöközben rájöttem, hogy ha a kockát lefagyasztom, sokáig - min. 1 év - eláll, ha kell, csak a langyos folyadékba teszem és ugyanúgy használom, mint a frissen vettet.

2009. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én az instant élesztő mellett szeretnék kicsit "kiállni" :))

Én mindig ezzel sütök. Cukros tejben futtatom, és gyönyörű kelttésztáim szoktak sikerülni. Nekem nagyon bevált, mert a kocka valahogy mindig rámpenészedik, az instantból meg raklapszámra lehet itthon tartani, és bármikor előkaphatom. Elég gyakran kell előkapni... :)

Szerintem bátran próbáld ki, én nem csalódtam, sőt.


Üdv :)

2009. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ma 19:00-es: az elötted levö vagyok, én éppen ezért fagyasztom le a kockaélesztöt, igy mindig van otthon.

A porral is szépen lehet sütni, csak nekem a sok felesleges adalékok nem tetszenek.

Sokáig én is a száritottat használtam, aztán egyszer valamiért kockát vettem és meglepödve tapasztaltam, hogy mennyivel jobban keleszt. Azóta inkább ezt használom.

2009. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Először fagyasztottam kockát, nem habzott úgy mint szokott. Az instantot azért kérdem mert azt van ráírva nem kell a futtatással bíbelődni, csak zutty bele, összekever, keleszt. Végülis akármit sütök elfogy, úgyhogy kipróbálom zserbóba.
2009. nov. 20. 21:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Jobb, ha felfuttatod a szárítottat, mert jobban eloszlik majd a hozzávalókkal és nem képződnek élesztőcsomók a tésztában. És ha futtatod, hamarabb kel a tésztád, mert több élesztőgombácska képződik.

2010. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!