Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell robotgéppel kelt...

Hogyan kell robotgéppel kelt tésztát dagasztani?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk egy robotgépet (Bosch MUM4655), elsősorban dagasztásra és reszelésre szeretném használni. Mivel kicsi gyerekem van, mindig gondban vagyok, ha nekiállok valami kelt tésztának, mert tuti akkor kell neki valami, amikor könyékig benne vagyok a dagasztótálban...

De hogyan is kell ezzel dagasztani? Élesztőt ugyanúgy felfuttatni tejben, beleönteni mindent és indít? Vagy valamennyire össze kell keverni előtte? Bocsi, sose volt ilyen masinám, nálunk mindenki kézzel gyúr, dagaszt :D


2011. ápr. 14. 10:26
 1/9 A kérdező kommentje:
És ha valakinek van jó receptje, aminek a dagasztásával egy ilyen gép elbír, az is jöhet :) Szívesen kipróbálok újakat a meglévők mellett!
2011. ápr. 14. 10:29
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekm már 20 éve van Bosch,és nagyon szeretem.

Ugyanúgy csináld a tésztát,mintha kézzel dagasztanád.

Az élesztőt futtasd fel,tedd a tálba a lisztet és a többi hozzávalót. Nagyjából keverd össze,hogy a tál alján ne legyen liszt. 2-es fokozaton a dagasztókarral dagaszd a tésztát,amíg síma nem lesz. Én ezután még szoktam hozzá önteni 10 dekányi olvadt margarint,és elkeverem. Ettől sokkal könnyebb lesz a kelttészta.

2011. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Max. 1 kg lisztet bír el.

1 kg liszt,10-20 dk.cukor,4 tojássárgája. Kb 4-5 dcl tej,egy csomag éleztő. Esetleg egy-két kanál kakaó,vagy dióféle. 10- dk olvasztott margarin.

Nekem ez bevált.

2011. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is ilyen masinám van, hozzáteszem, hogy a kedvenc háztartási gépem :) Nem kell semmit előre keverni, csak az élesztőt felfuttatni, bele a hozzávalókat, arra vigyázz, hogy dagasztófunkciót ne kapcsold 2-es fokozatnál nagyobbra. Napi szinten használom, ma pl. gofrit keverek vele.
2011. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kézi mixerem van, úgy szoktam csinálni, hogy mindent összeöntök és "kézzel", pontosabban a géppel, de úgy, hogy még nem indítom be, összekeverem egy kicsit. Ezt azért csinálom meg az elején, mert ha azonnal beindítom, kicsit szétcsapja a lisztet. De ha van a táladra valamilyen tető, akkor nem kell előtte összekeverni, a gép megoldja :)
2011. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ilyen gépünk van, mi csak beletesszük a cuccokat és elindítjuk. Az élesztőt persze, h futtasd fel, Előtte nem szoktuk össze keverni, max ha nagyon nem akar lejönni az oldaláról akkor, leállítjuk kicsit rásegítünk kézzel aztán megint dagaszt, eddig még rosszul nem sikerült benne semmi.
2011. ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!!!


Még valami eszembe jutott. Ha kész a dagasztás, akkor hol kelesztitek? Mert annyira nem tűnik nagynak a tálja... Kiveszitek egy másik tálba? Vagy elfér benne a cucc a kelesztés után is?


A gofri receptet elkérhetem? Azt melyik szárral csinálod?

2011. ápr. 14. 16:45
 8/9 A kérdező kommentje:

Még valami: akinek van ilyen gépje:

A leírásában van egy piskóta recept, amihez nem kell szétválasztani a tojásokat. Ezt próbáltátok már? Elvileg keményítőt is ír bele. Az tényleg kell hozzá?

2011. ápr. 14. 16:47
 9/9 Syrchio válasza:

Sziasztok!


Én is robotgéppel dagasztok, de néha az egész tészta felragad a gép karjai közé és egyben forog az egész cucc ahelyett hogy gördülne a tálban.

Hol a hiba? Lehet az a baj, hogy egyszerre adom hozzá a vizet?

2011. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!