Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalácsot szeretnék...

Mézeskalácsot szeretnék sütni, idén először. Tudsz ajánlani egy olyan receptet amibe nem törik bele a bicskám?

Figyelt kérdés
megpuhul,stb
2013. nov. 25. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezt csináltam meg pár éve. Főzni rég és könnyen tudok, de a sütés akkor még igencsak bizonytalan terep volt számomra. De ez nagyon jól sikerült:


[link]

2013. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

A fűszerezésnél bizonyára lehet egyszerűsíteni, mézeskalács fűszert használni, nyilván működik narancshéj nélkül is, a citromhéjat persze nem hagynám ki (de az gondolom, van, a fűszerkeverékben)...

2013. nov. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
furcsa, hogy sütőport, szódabikarbónát is használ -kipróbáltad, jó??
2013. nov. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban furcsa. Talán a kommentekben is megvitatták, mindenesetre valahol olvastam már erről a kombóról, de már elfeledtem, miért is jó egyesek szerint. Persze, kipróbáltam, működött, de ma már tuti csak szódabikarbónát tennék bele, nem szeretem elbonyolítani a dolgokat s nem látom be, miért ne működne csak az egyikkel, mint minden rendes süti... De ilyen kémiai finomságokhoz nem értek.
2013. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én a legelső válaszoló által megjelölt mézeskalácsot csinálom évek óta és valóban rögtön puha. Nagyon jó recept.
2013. nov. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!