Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen lehet ez az édes-savany...

Milyen lehet ez az édes-savanyú recept?

Figyelt kérdés

3 fő részére:

50 dkg csirkemell filé

2 fej vöröshagyma

1 fej lilahagyma

1-1-1 db piros, sárga és zöld paprika

1 doboz darabolt ananászkonzerv

1,5 dl húsleveslé (jó a kockából készített is)

1 nagy doboz paradicsompüré

2-3 ek. cukor

1 ek. ecet

1 ek. szójaszósz

izlés szerint só, bors, curry-por, fokhagymás fűszerkeverék

A csirkemellet keskeny cikkekre aprítsuk, kedvünk szerint megsózzuk és fokhagymás fűszerkeverékkel megszórjuk. Ezek után lisztbe forgatjuk. Majd némi olajon rövid idő alatt, magas hőfokon lesütjük. A visszamaradt olajban a hosszúkás szeletekre vágott hagymát, paprikát picit megpuhítjuk, majd hozzátesszük az ananászdarabokat és tovább puhítjuk. Nem baj ha egy picit meg is pirul az ananász. Majd hozzá öntjük az ananászkonzerv levét és a levest, hagyjuk felforrni. Közben összekeverem egy edényben a paradicsompürét a cukrot a sót, borsot az ecetet a szójaszószt és a curry-port és a rotyogó zöldségekre öntöm. Ezt is hagyjuk jól felforrni. Ha nem elég sűrű akkor egy ki lisztet lehet hozzá adni. Majd visszahelyezzük a szószba a húsdarabokat, és készen is van az étel.


2009. nov. 21. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem rossz,mar ha szeretitek ezt az izvilagot.Nallunk nagyon menok az ilyenek,meg a mezes mustaros csirke is.
2009. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
megcsináltam, nagyon jó, de nem kell bele annyi hagyma én csak 1 fejet tettem bele és az is sok volt. És paprika nem kell bele egyáltalán, nagyon elrontja .
2009. nov. 25. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:
biztos finom.
2010. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!