Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonykor a 3 ünnep napra...

Karácsonykor a 3 ünnep napra hány féle ételel és süteményel készültök?

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a 24-e a legnagyobb ünnepnap, akkorra készülünk, a többi nap azt esszük, ami marad (fog maradni sok :D):


1. Húsleves és halászló lesz (van, aki az egyiket eszi, van, aki a másikat)

2. Mindig van valamilyen rántott csirke, rántott hal (ezt szintén csak páran eszik), hagymás krumpli és/vagy krumplipüré, esetleg rizs és savanyúság másodiknak. Szokott lenni töltött káposzta is, de azt inkább másik napokon esszük.

3. Desszertnek lesz csíkos kekszes süti, mézeskalács, és még egy- vagy kétféle más sütemény is, de még nem találtuk ki, hogy micsoda.

2013. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*halászlé. :D
2013. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak szentestére, mivel előtte, utána szülőknél vagyunk :) Süti nem lesz, mert karácsonykor elutazunk 2 hétre.
2013. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hal László :)
2013. dec. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Halászlé, rántott hal és hús, majonézes burgonya van 24-én, 25-26-án töltött káposzta. Sütik: Mákos és diós kalács, mézes süti, sajtos pogácsa, torta.
2013. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi 23-án este ünneplünk a párommal...mert gyerekkoromban sosem bírtam várni 24-ig, nekem akkor volt karácsony :D 24-én és 26-án sógornőméknél, anyósoméknál ebédelünk, szóval nem főzök többször.


Levesnek kéksajtos burgonyakrémleves fokhagymás croutonokkal, másodiknak sörben sült bőrös karaj és gomba lesz pirított tepsis hagymás krumplival, tejszínes-zöldfűszerekkel, mellé rukkolasaláta.


Sütiből lesz püspökkenyér (csokisan) és hókifli, desszertnek pedig narancsos "tiramisu" (bár nem tudom miért hívják annak, kávé helyett is narancslikőr van benne...:D)

2013. dec. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hagyománykövetők (szeretők ) vagyunk, a halészlé, rántotthal, mákosguba szinte kötelező. 24-én.Töltöttkáposzta is lesz, és csinálok egy szép , házi csirkemájpástétommal töltött karajtekercset, vajas krumplipürével, zöldséges rizzsel.

Többféle salátát, majonézeset és frisseket is.

Diós -habos kockát és Velence szeletet fogok sütni, egy adag mézeskalácsot, és egy adag habos linzert.Van egy nagyon egyszerű sós rúd receptem, arra is sor kerül, mert sok nap múlva is finom , porhanyós.

egy nap mi is vendégségbe megyünk ( a sütikből viszek oda is )

Két ünnep között kerül sor a kocsonyafőzésre :)

2013. dec. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Halászlé, húsleves gazdagon

krumplipüré, petrezselymes rizs

savanyúság, párolt zöldségek-ilyen mexikóis csinálunk mindig

rántott csirkemell, rántott hal

sült csirkemell, csirkecomb jénaiba, vele sült zöldségek-hagyma, gomba, répa, fokhagyma, almaszeletekkel

lecsós karaj szelet

sült afrikai harcsafilé citrommártással


Töltött káposzta, kocsonya


Mézes krémes, konyakmeggyes-mákos habos linzer, mákos,-diós,-gesztenyés bejgli, lekváros, diós, kókuszos kiflik, püspökkenyér, narancsos kuglóf, kalács, diós kosárka, kókuszos csiga, almás pite, kókusz tekercs


sajtos pogácsa, köménymagvas, piros paprikás, szezámmagvas, mákos, tökmagvas sós rudak

pizzás csiga

2013. dec. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!