Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortát készítettem, de nagyon...

Tortát készítettem, de nagyon kesernyés lett a piskóta. Mitől lehet? (részletekkel)

Figyelt kérdés

Gluténmentes piskóta hozzávalók:

4 ek liszt - én barna rizslisztet használtam

4 tojás

10 dkg cukor - én xilitet használtam

1 csomag sütőpor - én igencsak erre gyanakszom.


Sima rizslisztből sütöttem már, ott nem volt semmi mellékíz, nem hinném, hogy a barna rizsliszt lenne a hibás. Vagy mégis? :(

Én inkább a sütőporra gyanakszom!


2013. dec. 4. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
sok volt a sütőpor, és igen az miatt
2013. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocsánat most látom milyen cukorból, akkor viszont inkább ő a ludas
2013. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A xilitet már többször is használtam, még akár nagyobb mennyiségben is - muffinokhoz, zserbóhoz például. de nem volt vele semmi gond. így ezt kizárnám.


szóval első gondolatra Te is a sütőporra gyanakodtál? kicsi, 18cm átmérőjű tortaformában készítettem egyébként, tehát nem volt túl nagy a torta, nem is gondoltam bele, hogy miért kell bele ennyi sütőpor!

2013. dec. 4. 14:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi sütőpor rengetegnek tűnik ilyen kevés hozzávalóhoz.
2013. dec. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

első vagyok

Igen elsőre nekem is a sütőpor jutott eszembe, hiszen 4db tojásos piskótához felesleges 1 csomag, elég lett volna 1 teáskanálnyi

én 12 db tojáshoz szoktam 1 zacskót, de van mikor nem is rakok bele

akkor a cukor nem lehet, ha már többször is próbáltad, marad a sütőpor

2013. dec. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

akkor marad a sütőpor, valóban! a sima rizslisztnek nem volt semmilyen mellékíze, nem hinném, hogy a barna ennyire más lenne!


köszi még egyszer is, hamarosan újra próbálkozom, ez volt a szülinapi tortám, de hát elég fura íze lett :(

azért elfogy, kárt gondolom nem okoz, csak hát az íze... :D

2013. dec. 4. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!