Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a mézeskalács...

Mi a különbség a mézeskalács és a mézes puszedli között?

Figyelt kérdés
mézeskalács, mézes puszedli, sütés

2013. dec. 9. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

A mézeskalács általában figurás szaggatással készül, cukormázzal rajzolva díszítve ( a régi vásári mézeskalács figurák nyomán )kemény és puha tésztájú változatban.

A puszedli kerekre szaggatott cukros tojáshabbal bevont finomság, általában puha tésztájú, azonnal fogyasztható.

Nincs egységes recept egyikre sem, mindenki másképp csinálja... :-)

Érdemes a receptes oldalakon keresgélni, és érdemes többet is kipróbálni.

2013. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor ezek szerint jól sejtem, hogy az alap viszont mindkettőnél ugyanaz? :)

2013. dec. 10. 15:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint, értem, hogy többféle recept van, látom is, csak úgy gondolom, hogy ugyanazon tésztából lehet mézeskalácsot és puszedlit is csinálni?
2013. dec. 10. 15:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Pontosan, csak a szaggatás illetve a forma más és a cifrázás :)pl a puszedlit lehet kicsipkedni is a tésztákból és diónyi golyókká formázva sütőlemezre tenni.

mindegyiknél kell helyet hagyni egymás mellett, mert jócskán megnőnek.

2013. dec. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor nehéz eldönteni, hogy a mézeskalácsaim nem puszedlinek sikerültek-e inkább. :P

(Kicsit magasak lettek, de nagyon finomak és puhák)

2013. dec. 10. 20:19
 6/6 anonim ***** válasza:
A mézeskalácsban sokkal több a méz, általában drágább is😉 A puszedliben több a "zsiradék" (margarin). Én simán meg tudom különböztetni...
2021. dec. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!