Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikor kezditek a karácsonyi...

Mikor kezditek a karácsonyi sütést? Mézeskalácsot már meg lehet sütni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 12. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a mézeskalácsot már több mint 1 hete megcsináltam. sütis fémdobozba tartom-és akkor semmi baja nem lesz.
2013. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még nem lehet elkezdeni ... mert elfogy karácsonyig :)
2013. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dec. 1-én megsütöttem. Igaz, már majdnem elfogyott, de én a mézeskalácsot nem is Karácsonykor adom a szeretteimnek, hanem ünnepváróként már korábban. És díszeket is csináltam, amiktől azóta is illatozik a lakás.
2013. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet sütni.

Én viszont nem sütök. Anyós jelezte, hogy majd valamit szeretne, ha én sütnék meg, azt megcsinálom, magunknak meg gyümölcssaláta lesz, keksz és persze szaloncukor. Meg egy nem hullafáradt háziasszony :)

2013. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De meg ám. Én szombaton állok neki barátokkal, + 7 gyerekkel. Hát nem tudom mi lesz belőle :)

a többi sütit majd azelőtt, hogy jönnének a vendégek, mert a két fiam még a dobozt is eltünteti különben.

2013. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet : ma mézes puszedlit csinálta..

A többit meg holnap..

2013. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet sütni.


Én szerintem jövő péntek vagy hétvégén sütök először. Ketten vagyunk csak a férjemmel, 20-tól szabadságon vagyunk mindketten, feleslegesnek tartom 2-3 héttel előtte sütögetni, hogy majd összeszáradt sz*rt együnk az ünnepeken.


Hókiflit, étcsokis püspökkenyeret, grillázsszeletet készítek. Bejglit és hasonlókat süt a tágabb család.

2013. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is egy hét múlva állok neki, a krémeseket pedig még később csinálom.
2013. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A mézeskalácsot már most is lehet, eláll sokáig. Állítólag a bejgli is. Mondjuk nálunk sem maradnának meg karácsonyig, ha most megsütném :D

Karácsony előtti 1-2 napon lesz a sütés.

2013. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi már 3 féle aprósüteményt megsütöttünk a 10-ből, amit tervezünk. Ezek dobozban várják a sorsukat, szépen elállnak, pláne a hűvös kamrában. A mézest is sokan megsütik már ilyenkor, mi ezt az utolsó napokra szoktuk hagyni, valamiért ez a szokás, de az is sokáig eláll, ha belegondolok, hogy a fán is egy hónapig lóg sokszor, és semmi baja.
2013. dec. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!