Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalácsba mindegy, hogy...

Mézeskalácsba mindegy, hogy milyen mézet teszek?

Figyelt kérdés
Akác / virág ? Ha nem mindegy ,melyik jobb, és miért ?
2013. dec. 15. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy
2013. dec. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindegy. Amelyiknek az ízét a legjobban szereted, vagy ami éppen van otthon. Sokan a napraforgómézet szeretik a szép, sárga színe miatt, idén én is azt tettem bele, de sütöttem már többféle mézzel, minddel finom volt.
2013. dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondhatni mindegy!

De a vegyes virágméz az szerintem jobb sütibe.

Az akác méz az annyira, finom és drága, hogy azt max csak teába érdemes használni, meg kenyérre kenve, vagy csak úgy magában megenni. :)

2013. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindegy.

De olyat tegyél bele, amit szeretsz, mert ez (is) meghatározza az ízét!

2013. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mustafa33 ***** válasza:
65%

Akácméz nem nagyon jó süteménybe, más a jellege, túl finom, enyhe, nem markánsan olyan amihez szokva vagyunk mézeskalácsnál.

Vegyes virágméz megfelel, de ha válogathatsz akkor a napraforgó a legjobb, de a mézskalácsosok repcemézet használnak, nemcsak az ára miatt, de annak a legerősebb a karaktere.

2013. dec. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is repcemézből sütök minden mézes sütit, mert egyébként is szinte mindig azt veszek. Gyógyászati célból használom, orvosi javaslatra a túlzott gyomorsav termelés ellen. kiválóan lúgosít, de csak kizárólag a repceméz.A habosított változat pedig krémesen finom.
2013. dec. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2013. dec. 16. 10:06
 8/8 anonim ***** válasza:
A szomszédunk méhekkel foglalkozik és a héten kaptunk tőle mézet 2 üveggel, azt mondta az akácméz enni vagy teába, a másik vegyes, az meg sütni való. Az akácméz amúgyis higabb, én régen is vegyeset használtam sütéshez. Épp ma láttam az akácméz árát, hogy milyen drága kilója.
2013. dec. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!