Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A zselécukrot (ami mint egy...

A zselécukrot (ami mint egy gumicukor, csak kívűlről kristálycukorral meg van hintva) lehet belerakni olyan sütikbe, ami utána majd sütőben fog sülni?

Figyelt kérdés
Kiskoromban volt egy szülinapi zsúron és mintha ilyesmit véltem volna felfedezni a sütiben.

#zselécukor
2013. dec. 16. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos elolvad benne, nem lehet látni és főleg érezni a sütiben.

Lehet, hogy valami kekszes hidegsütire emlékszel, ilyen pl az ostyába tekert kekszes keletei csemege is. legalábbis nekem ilyen receptem van.

2013. dec. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anno mi is tettünk a gyümölcskenyérbe, és egyben maradt sütés után.
2013. dec. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Mi Romániában vásároltunk úgynevezett "rahátot" és azt tettük a kelt tésztába, kis buktákba.
2013. dec. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1-es tuti,hogy nem keleti csemege volt. :)
2013. dec. 16. 19:35
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem van egy receptem, ezer éves, és kb akkor is sütöttem utoljára ( össz vissz 2x) amibe kimondottan zselécukorka kell a tésztába.Az egész úgy néz ki hogy alul felül sárga piskóta, középen fehérjéből piskóta(szerű)tészta amibe bele kell kockázni a zselécukrot, azon felül még csokit és diót is, és ezek a tészták citromos krémmel vannak megtöltve.Ha érdekel és elő tudom guberálni a receptet akkor elküldöm.
2013. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Örülnék neki,köszönöm. :)
2013. dec. 18. 21:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Zselés süti.Kisebb tepsis, vagy nagyobb tortaformához.(így van leírva, de emlékeim szerint nagyon magas süti lesz belőle, úgyhogy egy normál tepsihez is bőven elég)


Sárga tészta:15 tojás sárgáját 6 kanál vízzel, 8 kanál cukorral, habosra kavarunk, hozzáadunk 10 kanál lisztet 1 teás kanál sütőport, és két lapot sütünk belőle.


Középső fehér tészta: 15 t.fehérjét habbá verünk 6 kanál cukorral, majd hozzáadunk 4 kanál vizet, beleforgatunk 6 kanál lisztet és 1 teás kanál sütőport.zsírozott lisztezett tepsibe öntjük, és beleszórunk 10 dkg apróra vágott színes zselés cukorkát, 1 marék durvára vágott diót, 5 dkg durvára vágott étcsokit, majd lassú tűzön tűpróbáig sütjük.


Krém:3 dl tejet, 5 kanál cukorral, 2 cs vaníliás cukorral, 4 kanál liszttel, sűrűre főzünk, hozzáadunk 1 citrom levét és reszelt héját, gyakori kavargatás mellett kihűtjük, majd 20 dkg puha vajjal kihabosítjuk.


A sütemény tetejét citrommázzal vonjuk be( 15 dkg porcukorhoz annyi citromlé amennyitől épp csak folyós lesz) és színes tortadarával szórjuk meg.


Nagyon régi recept, látod minden mennyiség kanálban van megadva, de ami régen működött, annak most is működni kell.Ha elkészíted írd már meg hogy sikerült. :)

2013. dec. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kifogom próbálni az biztos! :)
2013. dec. 19. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!