Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van modszeretek a hagyma...

Van modszeretek a hagyma felvágásához (könnyek nélkül)?

Figyelt kérdés
ebből a videoból valmelyik modszer hazsnál? http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_613115..

2013. dec. 21. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vizet kell közben a szádban tartani!
2013. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar különösebben, egyszerűen jó gyorsan vágom, mint a séfek, be lehet gyakorolni. Mire könnyeznék már fel is vágtam.
2013. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
én nem séf vagyok hanem kuktagyakornok ezért nem tudom gyorsan vágni!!!
2013. dec. 21. 20:41
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezt a "vizet kell szájban tartani" trükköt biztos egy pasi találta ki, aki így akarta elhallgattatni egy kis időre a feleségét.

Én amikor megpucolom és levágom a 2 végét, akkor hideg folyó vízben lemosom és úgy vágom fel.

2013. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bumbi02 ***** válasza:

Kontaktlencse:)


Amúgy, próbáltam már mindenféle módszert, van hogy 10 kg hagymát is fel kell kockáznom, de ez hagyma függő. Van hogy 10 kg-tól se sírok, van hogymár a második hagymától elkezdek. Még olyan is volt, hogy a metélőhagyma elkezdett megríkatni.


Amúgy, ha hideg a hagyma, akkor kevésbé ríkat, mivel az illóanyagok nem oldódnak ki olyan gyorsan szeleteléskor, illetve fontos az éles kés, hogy ne roncsolja annyira.

2013. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Rágózz közben:)
2013. dec. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A vizes kés nekem nem vált be,a vizet a számban tartogatni hülyeséget nem próbáltam ki :D a hűtőbe betettem a hagymát fél órával előbb,az nem volt rossz megoldás :)
2013. dec. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2 dolgot érdemes kombinálni.

Az egyik alap feltétel a borotva éles kés. Átlag "háztartási késsel" bármivel próbálkozhatsz, csípni fog.

A másik a huzat. Nyiss ablakot, vagy állíts oda ventilátort, a lényeg, hogy még a munkaasztal magasságába elfújja tőled az illóolajokat.

Akár azt is kipróbálhatod, hogy csak a szádon lélegzel, és kilégzésnél mindig a vágódeszka irányába fújsz, ez is ér valamit.

És ne hajolj a hagyma fölé! Ne egyenesen fölötte legyen a fejed.

2013. dec. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A megpucolt, félbevágott hagymákat először folyóvíz alatt jól leöblítem, majd jeges vízben áztatom egy kis ideig.

utána simán megy a felvágása, persze igaz az éles kés, ami teljesen átéri a félbevágott hagymát.Először hosszirányban vágom nagyon milliméterre egymás mellett a vágásokat, majd egy gyors fordítás a hagymával és mehet a haránt szeletelés, szintén nagyon vékonyan.

"Sírni csak a a győztesnek szabad":)

A deszka alá mindig teszek viledát, így stabilan áll, nem csúszkál a konyhapulton.

2013. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
A hagymát szeletelő kést be szoktam vizezni. Nálam bevált.
2013. dec. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!