Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki egy könnyű mézeskalács...

Valaki egy könnyű mézeskalács (figura) receptet? Aminek nem kell állni, csak reggelig, max. (khmm, jókor. ). Szalakáli, rozsliszt. Elvesztettem a jó kis receptemet, és most keresem az interneten - hát annyi féle! Melyik a bevált?

Figyelt kérdés
ne legyen kemény..

#puha #rozsliszt #mézesfigurák
2013. dec. 23. 18:45
 1/5 A kérdező kommentje:
...és persze sürgősen várom a megmentő receptet..
2013. dec. 23. 18:56
 2/5 A kérdező kommentje:
..addig a túróspogácsát gyúrom be..
2013. dec. 23. 19:08
 3/5 anonim válasza:

Ez egy rögtön puha mézes recept, és nem muszáj pihentetni sem.

50 dkg liszt 15-20 dkg cukor 10 dkg méz 2 tojás 15 dkg margarin 1 teásk. szódabikarbóna 1 mokkásk. őrölt fahéj 1 mokkásk. őrölt szegfűszeg 1/2 mokkásk. őrölt gyömbér Az egészet összegyúrjuk, vékonyra kinyújtjuk, kiszaggatjuk. Tetejüket tojásfehérjével megkenjük és közepes lángon pár percig sütjük. Ha kihűlt, cukormázzal díszítjük. 1 tojásfehérjébe keverek annyi porcukrot, hogy lassan folyós maradjon még. Zacskóba teszem és nagyon pici lyukat vágok a sarkán. Ez egy adag, de én a tésztából dupla adagot szoktam csinálni. A máz viszont elég a dupla adag tésztára is.

2013. dec. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom! A tojásból csak a sárgája, vagy az egész van a tésztában?
2013. dec. 26. 10:56
 5/5 A kérdező kommentje:
mézeskalács most még időben: melyik a legjobb a sokféle közül? ami nem kemény
2014. dec. 14. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!