Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Konyha tündérek segítség...

Konyha tündérek segítség mézes kalács probléma?

Figyelt kérdés
Életemben elöször készítettem mézeskalácsot,vásároltam egy alap port amiből el is készítettem a tésztát azzal semmi baj viszont az a diszitő dekor cukor por amit tojásfehérjével kellet össze dolgozni és a mézeskalácsra rakni nem köt meg ennek már három napja mit csináljak vele? Este ajándékba szántam még mindig ragad :(
2013. dec. 24. 14:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi látom valaki már kérdezet tegnap hasonlót viszont nálam az a probléma hogy én ezt a dr. oetker alap port vásároltam tehát nem értem mi van hisz már 3nap telt el :(
2013. dec. 24. 14:28
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon mást nem tehetsz, mint hogy tovább szárítod. Sajnos ezekben a porokban nem vagyok tapasztalt, én a mázat úgy készítem, hogy egy tojásfehérjét felverés nélkül összekeverek kb. 20 dkg porcukorral (boltival, a házilag ledarált nekem nem vált be, túl durva), vagy amennyit felvesz, hogy jó sűrű legyen. Az ezer százalékra megszárad még akár aznap és nem nehezebb, mint egy bolti port kikeverni.

Látom, már későn írok, remélem, megoldódott valahogy a probléma azóta!

2013. dec. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ megoldottam porcukorral meghintettem öket, így a cukor felszívta a nedvességet és mire haza értem a családhoz megkötött. :) de csúnyácska lett :D
2013. dec. 25. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!