Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet a kacsát jól...

Hogyan lehet a kacsát jól elkészíteni? Milyen köret illik hozzá a lilakáposztán kívül?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

dödölle ,hagymás tört burgonya ,tocsni ,

a párolt káposztába én alma helyett körtét szoktam tenni sokkal édesebb . sima ecet helyett pedig a végén balzsam ecetet teszek.

A kacsát akár egyben van darabolva elkészités elötti napon lesózom . majd utána borsozom. A tepsibe teszem amit egy picit kizsirozok .Alufoliával lefedem és 160C - fokon lassan 2-3órát párolom közben a kiengedet zsírt időnként leöntöm. Ha megpult akkor leveszem a fóliát és 180C -on pirosra piritom : igy biztos ,hogy omlos finom sült lesz.

2014. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Káposztástészta. Nem vicc, megtölteni is szokták vele, de köretnek is finom mellé.
2014. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A ma 11:39-esnek igaza van, a káposztás tészta tényleg finom mellé, viszont nekünk beletöltve nem igazán volt jó. A tészta olyan volt, mintha csak külön tálaltam volna, és a kacsának sem adott plussz ízt.

Szóval nem volt rossz, de semmivel sem jobb, mint külön körítésként, viszont beletöltve sokkal több munka van az elökészítéssel.

2014. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon finom lett :) Legközelebb úgy szeretném hogy a közepe rózsaszín legyen, akkor csak fél órát kell párolnom 160-ason? Most egy órát volt bent a fólia alatt.
2014. jan. 3. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!