Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mátrai borzaskához milyen...

Mátrai borzaskához milyen köret illik, ha sajt és tejföl nélkül tálalom? És milyen saláta?

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Még sose ettem ilyet, de rákerestem a receptre...


Én valamilyen zöldfőzelékkel tálalnám, pl. káposzta... se el tudnám képzelni paradicsom-, vagy meggyszósszal is.


Vagy hidegen valamilyen salátával, görög sali, ezersziget... vagy a krumplin kívül bármilyen majonézes zöldségsaláta.

2013. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Mivel ez bundás hús, el tudom képzelni a család egyik kedvenc salátájával: a multinál veszek olyan kicsomagoltat, amiben van többféle, aprózott fejes saláta. Egy tálba teszek 1-2 kanál oliva olajat,egy kanál mustárt, pici sót, én egy leheletnyi cukrot is. Kikeverem és átforgatom benne a salátát.

De párolt édes, vagy lilakáposztát is el tudok képzelni hozzá.

De tojásos rizst is: kifőzöm a rizst, lecsepegtetem, egy kis fej hagymát megdinsztelek, ráforgatom a rizst, majd a serpenyőben csinálok a rizs közepére egy kis üreget és két habart tojást csorgatok bele, majd lassan szétkeverem az egész rizsben.

2013. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hú, köszönöm szépen!
2013. okt. 19. 20:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sültkrumplival csinálnám :) Krumplit karikázd fel,és süsd ki :) ( ne olyan vékonyak legyenek a szeletek )
2013. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
En wok zoldsegkeverekkel vagy mexikoi korettel talalnam,de siman paradicsom vagy uborka salataval is finom. Eleg tartalmas magaban is,nem kell laktato koret melle.
2013. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Rizs, saláta.
2013. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!!
2013. okt. 19. 21:24
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

A borzas sajt és tejföl nélkül már nem borzas, hanem egy sima rántotthús...

Amúgy sültkrumpli a leggyakoribb, de elég sok körettel harmonizál. Salátát nem igazán szoktak tálalni mellé (legfeljebb cékla vagy uborkasaláta).

2013. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8. válaszadónak adok igazat, bár én rizst ennék mellé. Mindenképpen kell rá a tejföl és a sajt, mert pont az a lényeg. Mintha az lenne a korona a műveden :)
2013. okt. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a mátrai borzaska attól borzaska, hogy krumpliba van panírozva. Nem a sajt és a tejföl adja a borzas jellegét egyáltalán. Vannak laktózérzékenyek, meg olyanok, akik nem szeretik se a sajtot, se a tejfölt. Ez magánügy, ő nem tesz rá, valószínűleg ennek megvan az oka. Ti meg egyétek tejföllel és sajttal. És nem egy sima rántotthús lesz így, mivel a krumpli teljesen más jelleget, ízt kölcsönöz neki. Ezért is nem ajánlottam plusz krumpli köretet. Ha rántotthús lenne, ajánlanám a burgonyapürét, steak burgonyát, stb. Így semmi esetre sem.
2013. okt. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!