Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány perc alatt sül meg a...

Hány perc alatt sül meg a csirke? Milyen fokozaton kell sütni?

Figyelt kérdés

Olajban szeretném holnap megsütni. Azt tudom hogy csonttal felfelé kell belerakni először az olajba hogy kifolyjon a vér, de honnan tudom hogy teljesen megsült-e?

És hányas fokozaton szoktátok villanytűzhelyen? A miénken van 9 fokozat.


2014. jan. 6. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Rántott csirkét szeretnél ??
2014. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sütőben? serpenyőben? egyben? darabokban?
2014. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tepsiben sütöd akkor a bőrös fele legyen lefelé, így kisül belőle szépen a zsiradék, majd megfordítod. Nekem nagyjából egy óra szokott lenni, kb 180 fokon (nálam gázsütő 3-as fokozat), először lefedve sütöm majd az utolsó tíz percben meglocsolgatom a levével és pirítom lefedés nélkül.
2014. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Serpenyőben szeretnék csirkefelsőcombokat sütni.
2014. jan. 6. 18:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Legközelebbre: ha serpenyőben sütöd, akkor mindegy, hogy melyik felével kezded sütni, úgyis többször meg kell fordítani. a legjobb, ha még nyersen a bőr alatt 3-4 helyen beszúrsz egy éles késsel a csontig, így biztonsággal átsül a vastagabb hús is.

Ha nem szereted a bőrét, akár le is szedheted.Egy ujjnyi zsiradékban kezdd el sütni a besózott húsokat. 3-4 perc egyik fele, majd ugyanennyi a másik. ekkor tedd rá a fedőt és hagyd lassún (nem a maxon, hanem közepesen )sülni.

Először saját levet fog engedni, abban párolódni fog.

ha villát szúrt bele és puha, nem jön a szúrás nyomán véres lé, akkor már csak fedő nélkül pirítani kell. ekkor erősíthetsz a fokozaton.

Ha még nem érzed villapuhának, nem jön ki könnyen és már zsírjára sült, egy hangyányi vizet tehetsz alá, és fedő alatt folytasd a sütést a teljes puhulásig.

Én gázon sütöm, de ugyanígy.

2014. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!