Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kedvenc vegetáriánus recept?

Kedvenc vegetáriánus recept?

Figyelt kérdés

Szeretném kipróbálni a vegetáriánus konyhát. Párom nagyon gondolkozik rajta,h vegetáriánus lesz, s szeretnék egy két receptet kipróbálni.

Szójafasírtot, spagettit már ettem, azok nagyon fincsik, de valami típikus vegetáriánus recept? :)



2014. jan. 20. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Krumplistészta :-)
2014. jan. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
grapefruitos sült zöldség
2014. jan. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

- Rántott: karfiol, karaláb, kelkáposzta, káposzta

- Fasírozott: kölesből, rizsből, tört-krumpliból, akármelyik főzött/párolt/passzírozott zöldségféléből

- Karfiol-pörkölt, bármelyik főzelék

- Tészta-ételek mártásokkal: vadas-mártás, paradicsom-mártás

- Szója-ételek: kockából a pörkölt, brassói, tokányfélék

- Granulátumból a fasírozott gombócnak, vagy stefániának

2014. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Kedvenc húsmentes ételek:

[link]

[link]

[link]

Nagyon szeretem az észak-indai konyhát: mindenféle dhalt, sabjit, lapos kenyeret, raitát, kheert és társait.

2014. jan. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Baboskáposzta gerslivel.Kb olyan, mint a székelykáposzta, de hós helyett konzervbab van benne, a gersli (árpagyöngy) pedig kiválóan szaporítja és nagyon finom is bele.

tepsibe terítve tejföllel belocsolva és úgy összesütve még kiadósabb.

2014. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagyok hivatalosan vega,mert a tengeri herkentyuket szeretem,de hust szokoevente kivanok,vagy akkor sem.

Nagyon szeretem:

Grillezett gombafejek bazsalikomos paradicsomos martassal es olvasztott mozzarellaval.

Sajtmartasban sult karfiol es brokkoli paradicsommal.

Tejszines gombakremleves prititott gombaszeletchipssel

Brokkolikremleves fustoltsajttal,feherborssal

Bazsalikomos, fuszeres paradicsomleves grissinivel es mozzarella golyocskakkal

2014. jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenki zöldet kapott. :)

Egy-két konkrét receptet kaphatok esetleg?

Persze, nem a krumplis tészta vagy a főzelék érdekel :D

2014. jan. 21. 13:12
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Persze! Bár jobb lenne, ha írnád, konkrétan melyikre vagy kíváncsi, de azért:

Fasírozott:

rizst/kölest főzz puhára rövid lével, olyasmi sűrűsége legyen, mint a kész tejberizs. Ha nem rizs/köles, hanem krumpli, megfőzöd, megtöröd.

Ettől kezdve bármelyik is:

várd meg míg teljesen kihűl, és utána kezelheted úgy, mintha az lenne a darálthús: sóval-borssal-fokhagymával-egyéb fűszerekkel, nyers tojással (mennyiségtől függően 1-2) liszttel vagy zsemlemorzsával gyúrd össze. Formálj belőle gombócokat, majd sütés előtt még zsemlemorzsába forgatva, egy kicsit el lapítva, és már sütheted is a fasírozottat.

Ha ugyanezt az alapanyagot zománcos, kizsírozott vagy olajozott tepsibe rakod a kisebbik felét, majd végig ülteted főtt tojással, az alapanyag másik felével beborítod a kis-disznót. A külsejét jó alaposan kend körbe felvert tojással = stefánia mehet sülni.

2014. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
répa meghámozva
2014. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!