Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Január 19-én a TV2-n a Stahl...

Január 19-én a TV2-n a Stahl konyhájában Stahl Judit valami krémes törökmézes, sütés nélküli receptet csinált. Van valakinek ötlete, hogy mit készített és mi a receptje?

Figyelt kérdés
Január 19-én a TV2-n a Stahl konyhájában Stahl Judit valami krémes törökmézes, sütés nélküli receptet csinált. Ezt már korábban is leadták, de nem jegyeztem meg a receptet, most meg nem találom.

2014. jan. 21. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

SEMIFREDDO


• 1 tojás

4 tojás sárgája

3 dl tejszín

1 dl méz



Elkészítés


A tojásokat és a mézet gőz fölött sűrűre főzzük, kicsit kihűtjük, majd hozzáadjuk a habbá vert tejszínt. Folpackkal kibélelt pástétomformában hűtjük a mélyhűtőben 3 óra hosszat.

2014. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ő nem így csinálta...

Teljesen nem tudom a receptet, csak emlékezetből írom.

Törökméz:

15dkg cukor

2-3ek. méz

Ha bebarnult kesudiót szórunk rá.

(Nem emlékszem, hogy kell-e még bele valami)

Ezt egy sütőpapírra "kiterítjük" és várjunk, míg kihűl.


Semifredo:

Kb. 3 tojást szétválasztunk és felverjük. A fehérjébe kevés cukrot teszünk. A sárgájába egy vanília rud belsejét belekapargatjuk, másra nem emlékszem, hogy még mit tett bele :/ Ha a tojásfehérje megszilárdult óvatosan összekeverjük a sárgájával. 1 kicsi habtejszínt felverünk, úgy láttam, hogy nem teljesen keményre.


Egy formát kibélelünk folpackkal, majd egy réteg krémre halmozunk egy réteg mozsárban összetört törökmézet, és így tovább, amíg el nem fogy. Lehűtjük.



Bocsi, tudom, hogy hiányos a recept, de talán egy hozzászóló majd ki tudja egészíteni. ;)

2014. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A habtejszínt belekeverjük a tojásos krémbe. Ezt kifelejtettem. Bocsi
2014. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !!
2014. jan. 23. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!