Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kuglòf recepthez a...

Kuglòf recepthez a tésztát beletölthetem muffinformába is?

Figyelt kérdés
Van egy kuglôf rwceptem,csak sokszor jártam úgy,hogy a formába beleragadt a tészta fele,ezért gondoltam hogy ugyanezt a tésztát beletöltöm muffinformákba. Ugyanúgy megfog sülni,nem?
2014. jan. 29. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
persze ,csak kevesebb idő alatt sül meg.
2014. jan. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kuglófformát ki kell vajazni és lisztezni, akkor nem ragad bele a tészta.

De a muffinformába is beleragad, ha nem vajazod és lisztezed ki.

2014. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is kivajaztam,meg liszteztem,mégis egy két helyen beleragadt :( A muffinsütőbe viszont papìrformába szoktam tölteni a tésztát,az nem ragad bele. De sztem attòl hogy eredetileg kuglòfhoz valò tésztát készìtek,a muffinpapìrba nem fog beleragadni.
2014. jan. 29. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:

A muffinpapírba nem fog beleragadni. de a kuglófhoz adnék egy tanácsot, illetve minden formában, tepsiben sült sütihez.

MINDIG vizes viledára teszem a formát, tepsit, ha olyan a forma, akkor beborítom vizes konyharuhával (pl gyümölcstortát amikor kiveszem is, és már megfordítva is). a kuglófformát is körbe lehet tekerni vizesruhával.

a keletkezett párától a tészta elengedi a formát, és könnyedén kijön belőle.

Még a muffintepsit is vizesre teszem,így 100% az eredmény.

2014. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. jan. 29. 12:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!