Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készíted a milánói...

Hogyan készíted a milánói makarónit? Milyen a Maggi "Tészrás fortélyok" milánói alapja? Érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 5. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Ilyenkor mindig jonnek a "ne port vegyel, csinald magad" valaszok, ezeket annyira nem birom.

En a Maggyt nem probaltam, mert se a leveseit, se a bolognai alapjat nem szerettem. En Knorr parti vagyok, azt viszont batran ajanlom. Viszont barmelyiket is valasztod, tenyleg csak az alap legyen, turbozd boven zoldseggekkel, hussal, fuszerekkel, paradicsommal, gombaval ha szereted stb.:)

2014. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Hát garantáltan por nélkül, mert az aztán rohadtul fölösleges bele.

Sonkát, gombát felcsíkozok, megpirítom, felöntöm paradicsommal, fűszerezem: só, bors, oregánó, bazsalikom, kakukkfű, összefőzöm, aztán spagettivel tálalom. 1 óra alatt bőven kész.

2014. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Hát, akár tetszik az elsőnek, akár nem, én ellenzem a poralapokat. Bár ha jól emlékszem, még nagyon kezdő koromban Maggit használtam, de aztán nagyon hamar megtanultam magamtól, porok és szószok nélkül elkészíteni az ételeket. Apu mondjuk mindig Dolmio szószt használ a spagettihez, az az egy, ami nekem tényleg ízlett.

Na de az én receptem:

Cukrot karamellizálok, rádobom a kockára vágott hagymát, üvegesre pirítom. Rádobom a szeletre vágott gombát, megvárom, hogy levet eresszen. Kockára/csíkra vágott sonkát adok hozzá, pár percig főzöm. Sűrített paradicsomot öntök rá (általában hígabbat), vagy konzervparadicsomot használok. Sót, borsot, bazsalikomot és egy csipetnyi majorannát adok hozzá. Összeforralom, és kész is. :)

2014. febr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. febr. 5. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyi tippet mondanék még, hogy valamiért a makaróni tésztának borzasztó gagyi menza érzete lesz, nem tudom miért.

Spagetti szerintem sokkal jobb.

2014. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!