Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az a barna gyümölcsszósz...

Mi az a barna gyümölcsszósz és hogyan tudok ilyet itthon készíteni?

Figyelt kérdés
Van egy grilles könyvem, amiben egy csirke pácba ilyen is kell, de nem tudom, hogy mi ez, sőt a neten sem találtam róla semmit.
2008. júl. 19. 22:09
 1/1 anonim válasza:
100%

Ez nem gyümölcsből van, de szerintem te erre gondoltál:


"Barna szósz, eredeti


A receptböl 1 liter lesz


Hozzávalók:


1 répa

100 g zellergumó

1 kg kisebb darabokra vágott borjúcsont

20 g Butterschmalz(vajzsír)

2 hagyma

2 evökanál süritett paradicsom

2 ág kakukkfü

2 ág rozmaring

5 szem feketebors

2 babérlevél

2 dl jó vörösbor


A répát, zellert és a hagymát megpucoljuk és kockákra vágjuk. A csontokat egy lapos, hosszúkás serpenyöben a zsíron megpirítjuk barnára. A zöldségeket hozzáadjuk és tovább pirítjuk az egészet. A paradicsompürét, kakukkfüvet, rozmaringot és a babérlevelet is hozzátesszük és rövid ideig ezzel is pirítjuk. A bor egyharmadával leöntjük a csontokat és redukáljuk egész kevésre a szószt. Ezt még kétszer megismételjük a maradék borral. Ezután az egészet feltöltjük 2 liter vízzel és lassan felforraljuk, majd a tetején keletkezett habot egy nagyobb kanállal leszedjük a tetejéröl. Az egészet 3 órán keresztül, nem lefedve, nyitva lassan fözzük. A végén egy konyharuhán vagy gézdarabon átszürjük és ugyancsak fedö nélkül a felére redukáljuk, közben pedig utánasózzuk. Hagyjuk kihülni, esetleg a hütöben állni , hogy a tetejéröl a zsírréteget le tudjuk szedni.


Johann Lafer tippje (akitöl a recept van, egy osztrák szakács nálunk, nagyon híres):

vegyünk a szószhoz lehetöleg lábszárcsontot, csipö és hátcsontot, mivel ezekben több a zselatin, mint a karaj vagy váll részekben. Ettöl persze jobb szószt kapunk.

Persze csinálhatod sertés vagy marha csontból is. "

2008. júl. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!