Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonyra valami egyszerű...

Karácsonyra valami egyszerű sütirecept?

Figyelt kérdés
Eddig csak 1x sütöttem (korom ellenére:), rutinom szinte semmi, viszont idén szeretnék vmit sütni, ami nagyon egyszerű, finom, viszont nem tartalmaz semmi alkoholosat(pocakom miatt), és ha lehet a krémeset is kerülném.
2009. dec. 14. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:

a linzertészták végtelenül egyszerűek (recepteket találsz a neten). az bennük a jó, hogy lekvárral vagy csokiba mártva, kakaóval, fahéjjal vagy vaníliával is ízesíthetőek.

egy hátrányuk van, hogy pihentetni kell őket legalább fél órát, de még jobb, ha egy éjszakát csücsülnek a hűtőben.

2009. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a Fanta szeletet tudnám ajánlani.

Hozzávalók:

6 tojás, 6 kanál cukor, 4 kanál liszt, 2 kanál kakaó, 1/2 cs. sütőpor, 1,5 dl olaj.

töltelék: 25 dkg túró, 20 dkg margarin, 20 dkg p.cukor, l dl keményre vert tejszín (de egyszerűbb tejszínhabsprayt használni).

tetejére: 2 vaníliás pudingpor, 7 dl Fanta narancs üdítő.


Elkészítés:

A tészta hozzávalóiból piskótát sütünk,majd kétfelé vesszük a kisült tésztát. A túrót a margarinnal és p.cukorral habosra kavarjuk,majd a keményre vert tejszínt (vagy kész tejszínhabot) hozzáadjuk,és jól elkeverjük.Megtöltjük vele a piskótát,majd elkészítjük a mázat a tetejére.

A van.pudingport kikavarjuk,majd megfőzzük a Fanta narancs üditővel,majd ha langyosra hűlt,bevonjuk vele a piskótát. Kb.fél-1 órára tegyük hűtőbe,hogy megdermedjen a teteje és a krém.


megjegyzés: én fél kg túróval szoktam

2009. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok 1 sütőbajnok,ezért 1 nagyon egyszerű receptet írok Neked.Ez mindig sikerül,és mindig el is fogy.


6 egész tojás,

25 dkg cukor,

40 dkg liszt

1 sütőpor

2 dl olaj

2 dl tej


Ezt mind összekevered,kivajazott,lisztezett tepsibe öntöd, a tetejére bármilyen gyümölcsdarabokat,vagy összetört diót, csokoládét rakhatsz.Előmelegített sütőbe 180 fokon kb 40 percig sütöd.

2009. dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Karácsonyi kalács? Isteni finom és hamar elkészül és azt teszel bele amit csak akarsz =).

Egy tálba kiméred a 20 dkg lisztet ezt összekevered 1 kk szódabikarbónával, fél kk sóval, mézeskalács fűszerkeverékkel ebből kb 2 kk kell, ha nincs akkor tegyél bele fahéjat, de ebből csak 1 kanállal. Egy nagy tálban 12 dkg puha vajat és 20 dkg cukrot habosra összekeversz mixerrel. Ezután ha akarsz tehetsz bele egy érett banánt felkarikázva és 2 tojást ezzel is összemixeled. Ezután apránként kell hozzáadni a lisztes keveréket úgy hogy folyamatosan kevered a masszát. Tehetsz bele kakaót, vagy diót, mazsolást, kandírozott narancs-citrom héjat, darabolt csokit. Egyszóval sok mindent. Legfőbb előnye, hogy csak 2 edényt meg a mixert kell elmosni.

Sütésnél én egy közepes méretű kuglóf formát és egy őzgerincet használok, de csak félig szabad tenni bele a masszát, mert nagyra nő. Kb 25 perc alatt sül meg, de tűpróbával nézd meg.(Ha nem sütőpapíron sütöd akkor olajozd és lisztezd is ki a formát, hogy könnyen kijöjjön)

Nálunk mindig elfogy aznap amikor készül.

2009. dec. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
banános muffin:tök egyszerű csokidarabokat muffinpapír aljára tenni(inkább ét(120 g))és tészta 1 banán 250 ml tej 1 tojás 60 g olvasztott margarin 180 g liszt 1 cs sütőpor 120 g cukor tésztát kikeverni(én turmix és robotgéppel szoktam s ráönteni a csokira 290 fok 20 perc és ez 12 db-hoz elég melegen finom de árnaposan mikrózva is nálunk bevált nem épp karácsonyi de tehetsz bele mondjuk tört diót viszont egyszerű és nagyon fini az olvadt csokival az alján üdv a pocaklakónak mert ugye így értetted és jó egészséget!8 és fél hós törpe anyuja
2009. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Narancsos tekercs - 5 tojásból piskótát sütni / én a piskóta tésztába mindig teszek egy kis olajat,akkor nem szárad ki/

Ha kisült,a tésztát konyharuhában vagy zsírpapírban föltekerem. Krém - 25 dkg vaj,25 dkg porcukor, 1 cs. vaníliás cukor - ezt jól kikeverni,a végén hozzákeverni 1 narancs levét és reszelt héját. Amikor ez elkészült,a piskótatésztát kitekerem,rákenem a krém 3/4 részét. Annyi narancsot ami kb. végigéri a tésztát megtisztítok,majd jó szorosan egymás mellé rakom a piskótára és szorosan föltekerem./általában kisebb narancskat,egyforma nagyságúakat válogatok/ Ha fölcsavartam a piskótát a maradék krémmel szintén egyenletesen bevonom,majd villával becsíkozom. Aki szereti a diót,azzal is meg lehet hinteni. Nálunk a karácsonyi asztal elképzelhetetlen nélküle.


És ha már narancs,akkor egy tipp - nagyon finom narancsdzsúszt készítek a következő képpen - 0,5 kg sárgarépa,2 narancs héja -ezeket megtisztítani, apróra leszeletelni,összefőzni annyi vízzel,hogy jól ellepje. (kuktában 1 óra,edényben 2 órát főzni.) Ezalatt 1 liter vízben összekeverünk 60 dkg kristálycukrot,és kb. 3/4 doboznyi citromsót. ( lehet kevesebbet is,ízlés dolga)Amikor a répa megfől,összemixeljük jó simára,majd az egészet még kicsit összeturmixoljuk. Ez az alap, amiből kb .6 liter dzsúszt készíthetünk. A szirupot hideg helyen tároljuk lezárt üvegben. Én mindig csak kis adagokban kancsóban készítem. Míg a gyerekek kicsik voltak,volt,hogy 2-3 adagot kellett főznöm- imádták. Remélem segítettem.

2009. dec. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Min.5x visszaolvastam,mégis van hiba - a vízbe még 2 narancs levét is belekeverek -szóval - 1 l víz,60 dkg cukor, citromsó és 2 narancs leve .
2009. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ez egy nagyon egyszerű süti- nem hiszem,hogy el lehet rontani. Konkrétan még nevet sem adtam neki,a gyerekek csak kompótos sütinek hívták - Szóval piskótatésztát sütök 8 tojásból ( szeretjük,ha kicsit vastagabb a lap) Ebbe is mint mindig teszek 1-2 kanál olajat,továbbá 1cs vaníliás cukrot.

Míg a piskóta sül, fölbontok egy üveg kompótot, (a sláger a barack,de lehet tetszés szerint) ezt összeturmixolom jó simára és felöntöm annyi vízzel,hogy 1 liter legyen. Ebbe belekeverek 2 csomag dr.Oetker maizenát tetszés szerint cukrot teszek hozzá. Attól függ, mennyire édes vagy savanykás a kompót. Ebből pudingot főzök és a piskótalapra öntöm. Elsimítom,és hideg helyen hagyom kihűlni. A pudingnak olyan lesz az állaga,minta zselatinból készült volna. Nagyon egyszerű fincsi süti. Jó étvágyat hozzá!

2009. dec. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sok jó dolgot írtatok:) Már csak neki kell állni választani, s megcsinálni:) Igen, pocaklakóm van, még 2-2,5 hónapig, imádom, s köszönöm a hozzá fűzött kívánságokat is:) Kellemes ünnepeket, és jó sütögetést mindenkinek:)
2009. dec. 15. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!