Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nálatok mi szokott lenni a...

Nálatok mi szokott lenni a húsvéti menü?

Figyelt kérdés

2014. márc. 31. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Most csirkét vettem pörköltnek (nokedlivel stb.) és pulykát sütök.


Szomszéd csaj töltött káposztát + kocsonyát készít.

A másik szomszédban marhapörkölt lesz és valami tarja/akármi tepsiben sütve

2014. márc. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Reggelire főtt sonka és tojás,ebédre húsleves és valamilyen sült(többnyire disznó vagy csirke),hozzá általában krumpli szokott lenni.
2014. márc. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire: fött sonka,kalács ,fött tojás,

Most vendégeink lesznek húsvétkor 4 napig maradnak.

bárányt ,sütünk kint nyárson az udvarban.

Lesznek hozzá köretek. Tabulleh saláta ,majonézes burgonya saláta ,tavaszi zöld saláta.

Ezen kivül rendeltem még 3 nagy hideg tálat. minden féle sültel.

leves majd csak a 4 napon lesz mert az volt a vendégeink kérese ,mielött elmennek haza (Dánia ) halászlét szertnének enni.

Sütni fogok. meggyes csokis képviselő fánkot ,Rigó jancsit ,Hó labdát,és valami sósat.

2014. márc. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hidegtál rengeteg tojással, főtt pácolt/kötözött húsok (sonka, lapocka, tarja) hidegen, házi kalács, ünnepi torta családi recept szerint. Ezt szombat délután esszük, illetve a maradékot még napokig reggel és este. Vasárnapra ugyanolyan ételeket eszünk mint máskor szombat/vasárnap; hétfőn vendégeskedünk (ha otthon lennénk akkor ugyanúgy ennénk mint vasárnap).
2014. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Húsvét előtti szombaton egybesült tarja, meggyszósszal és krumplikrokettel.

Húsvét vasárnap fácánleves, sok zöldséggel, amiből vadasmártás lesz, a vadnyúlhoz. köret zsemlegombóc.

Hétfőn hidegtálak,sonkából, tojástekercs, saláták, sós-sajtos perec, dióskrémes habos kocka,gyömölcstorta.

2014. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Főtt sonka, főtt csülok, főtt/füstölt tarja, fasírt,házi szentelt kaláccsal, francia salátával, főtt tojással, tormával, házi csemege uborkával.

Ebédre változó, tyúkhúsleves vagy velőscsont/marhahús leves, másodiknak pedig töltött csirke vajas, tepsis krumplival vagy báránygerinc.

Desszertnek madártej, sósnak pogácsa.

2014. márc. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs kőbe vésve. Ünnepi étel az biztos. Ami nem változhat, az a házi füstölt csülök /nem sonka, mert nem szeretjük- száraz/ Már meg is vettem. /45oo ft/ Festett főtt tojás, frissen reszelt torma. Büfé kenyér. Ez mindig az asztalon van. Ami biztos lesz, az húsleves, sültek, stefánia, majonézes krumpli saláta, francia saláta, ecetes krumpli saláta. Csemege karaj. Sütni mézes krémest szoktam, és madártej lesz biztos.
2014. márc. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Saláta nagyrészt mindenhol van, ahogy látom :) (ezt én is beiktatom)

Nagyon-nagyon jókat írtatok, köszönöm. Most lesz az első húsvétom, mint férjes asszonyka, eddig otthon nálunk mindig hús szokott lenni, amit anyukám nagyon sokáig szokott főzni, piros tojás, torma, és a mama féle kalács.Ezt szenteltnek hívjuk. Meg rengeteg süti.

Áldott Húsvétot kívánok!

2014. márc. 31. 18:27
 9/13 doboszoli ***** válasza:

Ami "kötelező": saját gyártású főtt sonka, kaszinótojás. Nem nagy kreativitást igénylő étel, de nekem olyan mint a karácsonyi halászlé. Kell, és kész.

A meleg kaja majd adja magát, amit éppen megkívánunk.(akár káposztás tészta is , vagy bármi)

2014. ápr. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És, ha a nyuszi nem adja oda a káposztáját ? XDD
2014. ápr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!