Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tarhonyás húst készítenék....

Tarhonyás húst készítenék. Egy adag tarhonyához hány adag víz kell? Mint a rizsnél, duplája?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Tarhonyáa hús az amikor a pörköltbe főzöd bele a tarhonyát.Ilyenkor is ki kell mérni a folyadékot.

Mind két esetben le kell piritani a tarhonyát.

Ha pedig arra gondoltál ,hogy a pörkölt mellé köretnek külön a tarhonyát akkor is úgyan úgyan úgy kell csinálni ,csak akkor vízzel .

A tarhonyához 2,5 szeres folyadék kell.

2014. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Én duplával csinálom. A tarhonyát kicsit megpirítom aztán zutty rá a 2x-es víz. Só bele oszt hadd főjjön.
2014. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 doboszoli ***** válasza:
53%
Én is 2x-es mennyiséggel(térfogat) szoktam felönteni, ha esetleg még szükséges lehet tenni hozzá, de ha sok, akkor mancsos lesz.
2014. ápr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a kétszeres mennyiséghez,amit a szép aranybarnára pirított tarhonyára öntök. felöntöm a forró vízzel, sózom, egyet keverek rajta és addig hagyom, míg ezt a vizet fel nem szívta.

Utána villával átkeverem, és hátrateszem a gázon. Akárcsak a rizst, ezt is beborítom dupla konyharuhával, és hagyom magától véglegesre puhulni.

Ha konkrétan tarhonyáshúst akarok, akkor összekeverem a kész, kissé szaftosabb pörkölttel, mert még ebből is képes felvenni nedvességet.

2014. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!