Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy 2006-ban lejárt...

Van egy 2006-ban lejárt mézecskalács füszerkeverékem. Fel merjem még használni, vagy dobjam ki?

Figyelt kérdés
az illata még jó..
2009. dec. 21. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Szerintem annyira nem drága h 2006-t kelljen felhasználd... De amúgy szerintem sincs semmi baja.
2009. dec. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen,annyira nem drága,csak külföldön lakom,és itt nem lehet kapni.. :(
2009. dec. 21. 12:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor felhasználhatod!:) Én felhasználnám az tuti!! Az első válaszoló voltam:)
2009. dec. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem felhasználható. igazából nem is tudom mi tudna rajta megromlani :)

ha nem kapott nedvességet, használd :)

de ha előbb szóltál volna én biztos hogy postáztam volna neked egyet, simán belefér a borítékba. legközelebb szólj!!! :)

2009. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem teszek bele fűszerkeveréket.

Gondolom lehet ott is kapni őrölt szegfűszeget,őrölt fahéjat.

2009. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
én mindig fűszerkeverékkel csinálom. sokkal több fűszer van benne a fahéj és szegfűszegnél pl. gyömbér ánizs kardamom stb. jobb ízt ad, de ki hogy szereti:)
2009. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma néztem pont egy dokumentàciot,abban tesztelték az élelmiszereket.Ha hus lejàrt egy napja,tilos felhasznàlni,akkor is ha nem büdös.Tejtermékek még 5 napig lejàrat utàn fogyaszthatoak.Kenyér fogyaszthato ,mig nem jelenik meg a penész folt.

Vaj:Frissiteni lehet ha felolvasztod az egészet egy edényben,kanàllal leszeded a keletkezett habot.Majd hagyod a többi maradékot ujra megszilàrdulni.

Füszerek:

Akàr 10 év utàn is fogyaszthatoak lejàrat utàn,ha nem érte nedv.

Konzervek:Lejärat utàn több honappal,söt évvel is fogyaszthato.Alkohol,mint ol sör:Fogyaszthato,de kellemetlen izü.


Szoval:Igen felhasznàlhato!

2009. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!meg is csináltam már,és nincs semmit baja a mézeskalácsnak! a "postás" válaszolónak meg külön köszi!! :)
2009. dec. 21. 19:42
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 1x úgy jártam igaz delikáttal, hogy le volt járva a szavija, de nem érte nedvesség és beleraktam karfiollevesbe. Olyan kiütéses lettem...
2009. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!