Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ismertek Székely ételrecepteket?

Ismertek Székely ételrecepteket?

Figyelt kérdés
Leírnátok nekem párat? Google link nem érdekel, csak bevált receptek, amiket csináltatok már (tudom, hogy mindenki egy kicsit másképp csinálja, de engem a ti receptetek is érdekel, vagy általánosan is jó akár).

2014. máj. 4. 12:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt egy székely ismerősünktől tanultam.(maradék felhasználására van bármilyen főtt hússal finom egyébként.

Marhahúsos gombóc.

Fél kiló burgonyát héjában megfőzünk, meghámozunk és szétnyomunk.

Fél kiló főtt marhahúst megvagdalunk, ízlés szerint megsózzuk és összekeverjük a szétnyomott burgonyával és tojással.

Jól összegyúrjuk, majd a keverékből kis gombócokat formálunk, egyenként lisztben meghengergetjük és forró olajban egyenletesen megsütjük. Forrón tálaljuk, esetleg paradicsommártást adhatunk hozzá.

2014. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!