Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Liszt, cukor, fehérje nélküli...

Liszt, cukor, fehérje nélküli ételeket, recepteket ismertek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 6. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
zöldségek nyersen
2014. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kókuszolaj. Csapvíz.

A gyümölcsben van ugyan fehérje is, szénhidrát is, de nem finomított cukor.

Amúgy hogy érted?

2014. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A gyümölcscukor még elmegy, itt a hozzáadott cukrokra gondoltam. 27 hetes terhes vagyok és nagyon vizesedem, a dokim mondta hogy iktassak be sok fehérje és só mentes kajákat. Valamint elég sokat híztam már most és mondta a védőnő, hogy a lisztes és cukros kajákat úgy ahogy van felejtsem el. Sajnos igazuk van, mert szinte minden nap cukros, lisztes kajákat eszünk ráadásul nagyon fűszeresen főzök, ezért nem is nagyon ismerek ilyen recepteket.
2014. ápr. 6. 17:04
 4/11 anonim ***** válasza:
A lisztet meg a cukrot értem,hogy mi a baj velük,de a fehérje az miért nem jó neked?
2014. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azon én is meglepődtem, állítólag a vizesedés a só illetve a fehérje miatt van. Sajnos olyan szinten van már, hogy sokszor 1-2 órán keresztül lezsibbad a kezem, vagy nem tudom behajlítani az ujjaimat és szörnyen fáj:(
2014. ápr. 6. 17:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor kb marad a nyers zöldség és a gyümölcs, ezekben is van fehérje, de csak kb 5%, a gabnona 10 és a hús, hüvelyesek 20% ához képst kevés. Sok zöld leveles zöldség jó lenne, a rost eltelít de nem hízlal, és könnyen emédzthető vitamin, ásványi anyag. Keress rá a zöldturmixra, vagy írjál és küldök recepteket.
2014. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A vizesedés legtöbbször a vese müködési zavarára utal. A vesemüködést a fehérje terheli a legjobban, ezért kell a fehérjebevitelt csökkenteni.

(Egyébként éppen ezért is káros a testépítök által javasolt sok fehérjfogyasztás is)


A kérdésres: lehetöleg zöldségféléket fogyassz, rengeteg elkészítési módja is van, meg a sok különféle zöldségfajtákkal is lehet variálni. Szóval igen változatos étrendet lehet összeállítani így is.

2014. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A fehérjés dolgot így már értem.
2014. ápr. 6. 21:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Az orvos nem mondta, mennyi fehérjét ehetsz? Mert azért valamennyire szüksége van az embernek, de tudom, bizonyos betegségek esetén a normál minimumszint alá kell menni.


Sok zöldségétel belefér, ha a fűszeres nem gond (de nem is kell agyonfűszerezni), akkor pl. a zöldségcurry is. Vagy a zöldségpörkölt. Bár én ezekkel nem laknék jól, de ha adagolunk nem kevés olajos magvat is, akkor már alakulna. Ha a zsíros megközelítés nem jó, akkor szénhidrátdúsabban kell enni, amivel valószínűleg jön fehérje is (akár hüvelyesekről, akár rizsről, akár krumpliról van szó), kérdés, mennyit szabad. Mindent nem lehet kizárni... Bár a szénhidrátdús étrend hizlalóbb szokott lenni, én inkább sok zsírt ennék (fogyni is csak úgy tudtam, sok szénhidráttal nem), de nem vagyunk egyformák.

2014. ápr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!