Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen húsból és hogyan...

Milyen húsból és hogyan készül a gyros?

Figyelt kérdés
2008. júl. 28. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sertés combból szoktam csinálni, de lehetne pulykából is. Van a Kotányinak nagyon jó gyros fűszerkeveréke, ráteszed az összecsíkozott húsira olajjal, vársz kb. 1 órát és nagy serpenyőben kisütöd. De rajta van a tasakon, hogyan kell elkészíteni. Csinálsz tzazikit v. veszel, rácsurgatod a tányérodon lévő kisült húsira és zöldségekre, én szoktam hozzá sütni sült krumplit és kész is a házi gyros tál. Nagyon szeretjük. De pitát is lehet venni, azt is szoktam tenni mellé. Gyerekjáték.:-)

Remélem az otthoni verzióra gondoltál...

2008. júl. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti gyros bárányúsból készül. Amit megkapsz a kajáldákban az vagy pulyka vagy sertés, mert a bárány nagyon drága.
2008. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az még hagyján hogy drága, de szinte nem is lehet kapni, csak húsvét táján. Egyébként igen, bárányból készül, plusz az eredeti görög tzatziki, minden más, csak silány utánzat.
2008. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
bárány, de újabban vagy csirkemellből is a törököknél. De az eredeti a bárány húsból készült.
2008. júl. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pulyka combból imádom! Mi is úgy csináljuk, mint az első hozzászóló! Isteni..
2008. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Brávó!

Az eredeti gyros(forgót), a Törökök találták ki(döner), ott marha, bírka , amit a görögök átvettek!

a görögöknél többnyire sertésből(szűzpecsenye) készül, ritkábban bárány és szárnyas...erről ennyit!

2018. szept. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!