Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortához milyen piskótarecepte...

Tortához milyen piskótareceptet szoktatok csinálni? Bevált recept?

Figyelt kérdés
Tudnátok írni bevált receptet,ha van ?
2014. máj. 9. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:

20 dkg vaj

20 dkg porcukor

1 csomag sütőpor

20 dkg liszt (finom)

3 db tojás

2014. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a legjobb mindig így csinálom.

2014. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A 2- esnek igaza van! Èn is Vilmos receptje alapjàn csinàlom màr règóta. Tökèletes! Van videója nèzd meg sokat lehet töle tanulni. Èn pl. azt is töle tanultam hogy nem szabad kökemènyre verni a tojàsfehèrje habjàt.



1- es, te mekkora badarsàgokat írsz. Piskótatèsztàba nem kell vaj!! Ez nem vajas tèszta! Na meg sütöpor sem ha valaki ügyes!


Èvek óta rengeteg tortàt gyàrtok mindig Vili receptje alapjàn.

2014. máj. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Drága harmaska!

A recept vajas piskóta, nem sima, tortahoz kitűnő, mert nem olyan porolos, mint a sima. Picike agyaddal azt is kitalálhatnak, hogy azert kell bele a sütőpor, mert a vaj lehúzza, igy viszont magas lesz. Ha nem értesz valamihez, inkabb ne kritizáld.

2014. máj. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

piskótából több fajta létezik.

[link]

[link]

[link]

2014. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :)
2014. máj. 9. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez vált be, ebből tudok egyedül három lapot vágni, a többiből csak kettő sikerült mindig.

[link]

2014. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én ezt egy cupcake receptnél olvastam, de rájöttem, hogy lényegében piskótás tészta és már csináltam belőle almássütit is:

Hozzávalók:

1 bögre liszt

3/4 bögre cukor

1 csomag vaníliás cukor

fél csomag sütőpor

3 tojás

10 dkg vaj


A lágy vajat összekevered a cukorral és a vaníliás cukorral, én habverővel szoktam, belerakod a 3 tojást, ezt is elkevered, majd a sütőporral elkevert lisztet kicsi adagonként hozzá borítgatod és elkevered. Utána ha muffint csinálsz, 1 olyan kis muffinformába raksz 1-2 evőkanálnyit ebből a tésztából (nekem 2 kanálnyi szokott lenni, bár a receptben 1-et írtak, de szerintem az túl kicsi lenne) és előmelegített sütőben 180°-on sütöd. Mondjuk a receptben sem írták, mennyi ideig kell kb sütni, de nekem, ha muffint csinálok belőle, olyan 20 perc sokott lenni kb. De egyébként mint már mondtam, ezt másmilyen sütihez is fel lehet használni, pl. gyümölcstortához is gondolom. Ja és egy jó tanács: ha muffint csinálsz belőle, szerintem rakj bele Nutellát, nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon finom Nutellával <3

16L

2014. máj. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!