Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A fanta szeletet (mirinda...

A fanta szeletet (mirinda szelet/ üdítő szelet) mivel lehet díszíteni? Arra gondolok, hogy írni rá valamit vagy ilyesmi. A tejszínhab nem jó, mert összeesne hamar.

Figyelt kérdés
Barátommal vasárnap lesz az évfordulónk és tudom, hogy imádja a fanta szeletet, ráadásul már nagyon régen evett. Így arra gondoltam azt sütök neki, de szeretném kidíszíteni is. Olyanokra gondoltam, hogy ráírni, hogy "Szeretlek" vagy "1 év" vagy ilyesmi. Segítsetek légyszi! :)
2014. máj. 26. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem azt semmivel, mivel a teteje gyakorlatilag zselé, és lecsúszna róla.

Ha különlegeset akarsz, lehet tortaformába is sütni.

2014. máj. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

olvasztott ét vagy tej csoki.

a csoki hamar megköt.

2014. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

En a hugommal keszitettem, tettunk a tetejen levo zselebe gumimacit es ugy szilardult meg a zsele:). Nagyon jol nezett ki:).

Ha irni akarsz, akkor en is a csokimazat ajanlom, de fontos, hogy a zsele mar megkosson, mikor rakerul a maz. A mazzal irni is tudsz ra.

2014. máj. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Már miért ne lehetne díszíteni?!

Az már tényleg eleve szebb, ha tortaformában sütöd, az Elsőnek ebben igaza van. mi mindig így sütjük...


Díszíteni pedig azután érdemes, ha már a puding megdermedt a tetején. Vagy félig megdermedt, tehát már nem olvadhat és nem süppedhet el benne, amit ráteszünk.

De mit tegyünk rá?

Szerintem csoki, vagy legalábbis valami barna, kakaós cukorka passzol hozzá a tészta miatt és a túró miatt. (Illetve illene hozzá gyümölcsízű akármi is, de az már a fantás teteje miatt nem jó!!!) Szóval csokis cucc kell!


Ha ügyes vagy és tudsz úgy csokit olvasztani, hogy azzal "írni" tudj, akkor már meg van oldva, bármit ráírhatsz olvadt csokival, ami aztán megkeményszik.

De kirakhatsz feliratot barna pici cukorkákkal, vagy tortadarából, tortadíszekből. Esetleg veszel előre gyártott csokibetűket és azt teszed rá.


Esetleg még a fehér szín passzolna rá, pl vágott mandulából, de abból nehéz betűket formálni, de mondjuk egy szivecskét ki lehet rakni abból is torta közepére.


Apropó szív... Lehet szív alakú is a torta. :)

2014. máj. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Megforditanám.

A túróra írnám csokival a szöveget,és erre raknám vékony rétegben a kocsonyás hideg zselatint.

2014. máj. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Én is csináltam már tortaformában, és lehéjazott, fél mandulával raktam körbe, ( állítva beleszúrva ) és az évszám is abból lett kirakva.

Egyszerű volt és szép is lett.

2014. máj. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
A fantán nem zselatin /tortazselé van, hanem üdítővel készített puding. teljesen átlátszatlan...
2014. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én még most az imént arra gondoltam, mi lenne ha dekortollal(pl a ez Dr. Oetker-es: [link] ) díszíteném ki. Vajon megállna rajta és finom is lenne?
2014. máj. 26. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!