Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tudnék 6 szelet csont...

Hogy tudnék 6 szelet csont nélküli karajt megsütni úgy, hogy ne legyen száraz pl. MÁrtásban?

Figyelt kérdés

Nekem a sima sütőbe tett husik mindig kiszáradnak, ezért gondoltam, hogy valahogy mártással kombinálnám, de milyennel, hogyan? Nem lehet benne tejszármazék sajnos mert van a családban tejérzékeny!

Egyáltalán ha ez jó ötlet?


2014. ápr. 8. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én készítem. a karajt finoman klopfolom, besózom. egy serpenyőben melegítek zsírt, nem sokat, nem úsztatni akarom a húst. a húsokat lisztbe mártom és a forró zsiradékban megsütöm mindkét oldalát 4-4 percig. a kész húsokat melegen tartom. lehet, hogy közben kell pótolni egy kicsit a zsírt. mehet a kovetkező adag, és tovább.

egy tepsit kikenek kevés zsírral és szépen belesorakoztatom az elősütött húsokat. a lisztes pecsenyeleved edy deci vízzel beforralom és a húsokra öntöm. Szorosan lefóliázom és középmeleg sütőben kb 45 percig sütm.

a fóliát leveszem és egy nagyon kis pirulást még adok a húsnak, de óvakodva, nehogy kiszáradjon. 1-2 perc legyen ez csak.

Mindenféle mártásos húshoz kitűnő. így készítem a bakonyi gombás betyárszeletet is többek között.

2014. ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Reszelj rá zöldségeket és mártásként áll össze. Srépa, zeller, zöldség, krumpli stb

Majonézzel is át szoktam kenni és nagyon finom lesz.

2014. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt szoktam csinálni karajra és tarjára is finom.

A karaj szeleteket előző nap vagy akár 2-3 nappal elöbb bepácolom.

A pácolt karajt tepsibe teszem lefedem: Puhára párolom ,nem kell hozzá adni + vízet mert a szaft mártás elég nedveséget tartalmaz. Amikor a karaj megpuhult akkor leveszem a fóliát : a szafttal ami a sütő edényben keltekezett meglocsolom ,és fofólia nélkül sütöm kicsiz amig megpirul.Steak burgonya illik hozzá.

BBQ Mártás


Hozzávalók

2 kanál olaj

1 nagy fej vöröshagyma

4 gerezd fokhagyma

1 evő kanál mustár

4 evő kanál barna cukor

1dl sör (Barna a Soproni Démont szoktam használni.)

2 evő kanál worcesterchire szósz

5dl kechap

A hagymát és a fokhagymát üvegesre pároljuk. Hozzáadjuk a cukrot, ha elolvadt a cukor hozzáadunk mindent. Nagyon lassú tűzőn KB 45perc ig. főzzük.

Sült húsokhoz és pácolásra alkalmas:

2014. ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Disznóhúst soha ne olajjal csináld, csak zsírral. Így finomabb is, és jó szaftja is lesz. Olajjal a szaft nem jó.
2014. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok, én egy sütési technikát, módot írtam le, hogy omlós, puha ízletes legyen a húsunk. amikor kész, innéttől kezdve bármilyen szószt lehet mellé tálalni a vadasmártástól kezdve a gombaszószon , gyümölcsmártáson keresztül sóska spenót, vagy sajtmártásig mindenhez kitűnő szaftos puha hús.Bele is teheteő a mártásba, de a mártásokat különféle köretekkel mellé is tálalhatjuk.

Rizs, tészta ,krumpliköret minden változata, krumplifánk,krumplikrokett, ami éppen a húshoz és a mártáshoz passzol. csak egy ötlet, áfonyamártás, krokettel

az álompuha ,sült szaftos hús mellé.

De az agy elkészített hússzelet egy isteni lecsós alapból sem ugrik ki, amit körberakhatunk aranysárga gurulós tarhonyával.

2014. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!