Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csinaljak palacsintat...

Hogyan csinaljak palacsintat egy szemelyre?

Figyelt kérdés
Tejem nincs, tojasom van, viz van, liszt van, viszont nincs merlegem, amivel kimerhetnem. Vagy 5-10 darabot szeretnek csinalni.
2014. máj. 30. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még soha nem mértem ki a palacsintához az alapanyagokat.

Liszthez vegyél egy 3dl bögrét. 2 tojás.ehez adagold a vízet amig megfelelő sürüségüre.

2014. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem méregetem, beleöntök egy lábosba 1-2 bögrényi lisztet, adok hozzá pici sót, egy csomag van, cukrot, 1 tojást és folytonos kevergetés mellett felengedem annyi vízzel (és tejjel), hogy palacsintatészta sűrűségű legyen, kg 3 bögrényiből lesz 10 db.
2014. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ma sütöttem 9 db lett, mérni nem szoktam:


2 db tojást elkavarsz símára, egy csipet só, egy csipet cukor bele. Majd apránként hozzákavarsz kb. 1,5 - 2,0 dl vizet /tejet/, és utána annyi lisztet adagolva és símára belekavarva, hogy egy viszonylag lágy nokedlitészta-szerű valamit legyen.

Ehhez kell a vizet/tejes ismét apránként hozzákavarni. Annyit, hogy sűrűn folyós palacsinta-tésztád legyen. Összesen kb. 6-8 dl tej/víz fog elfogyni.

Hagyd állni, míg az egyéb hozzávalókat előkészíted, akkor még sűrűsödik, egy kis adag újabb víz/tej hozzá, és már sütheted is.

2014. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok!

Azért sem lehet dekázni, mert pl. a lisztek minősége sem mindig egyforma.

Az pedig kizárt, hogy a tojások egyformák legyenek.


Ha tejjel kavarod, az általam írt mennyiséghez elegendő az 1 tojás, ha csak vízzel kavarok, olyankor szoktam 2 db. tojással indítani.

2014. máj. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Vegul 1 tojast kavartam ossze, kb egy kisebb bogre liszttel, vizzel(ezt nem mertem, tetszes szerint tettem bele), kis so, cukor, olaj.

Attol fuggetlenul, hogy eloszor csinaltam nem mondanam rossznak(leszamitva, hogy magaban nincs ize, csak nutellaval vagy baracklekvarral), piciket sutotte, mert gondolta, azt egyszerubb forgatni, es lett belole vagy 10 db.

2014. máj. 30. 17:20
 6/6 anonim ***** válasza:

No látod, milyen ügyes vagy!

Most nagyon gyorsan kavarj ismét egy adagot, hogy begyakorold az összeállítást. Lehet bele tenni:

cukrozott fahéj, cukrozott kakaó, mák, esetleg dió, de volt hogy én pl. párolt fehér-káposztát raktam bele = bármilyen párolt zöldséggel-gyümölccsel finom. Valamit biztosan találsz, amit töltelékként bele lehet tenni.

2014. máj. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!