Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen zöldségeket és fűszerek...

Milyen zöldségeket és fűszereket teszel a húslevesbe?

Figyelt kérdés
2014. jún. 3. 14:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Szerintem simán finom lehet ennyi zöldséggel is, van aki lájtosabban főzi. Én a kelkáposztát azért teszem bele, mert a sárgarépán kívül csak azt szoktam megenni belőle, meg néha a gombát. A férjem meg csak a répát eszi, úgyhogy én a belefőtt zöldségek nagy részét sajnos a kutyának adom vagy kidobom. Paradicsomot én se mindig teszek bele. Ettől függetlenül nekem az etalon az anyukám húslevese, és ő mindig változatosan és nagyon durván bezöldségeli.
2014. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Én elsősorban azért készítem így, mert allergiás vagyok a zellerre és a paradicsomra, a kelkáposztát pedig nem szeretjük. Mi szeretjük úgy, ahogy én készítem, de voltak már kellemetlenségeim emiatt. Pl. legutóbb egy családi ebédnél nekem külön főztek húslevest. Na most ez nekem nagyon kellemetlen volt, egyáltalán nem örültem, hogy csak miattam, egy tányér miatt csinálták a fesztivált. Nem hiszem, hogy egy évben egyszer nem lehet kihagyni a zellert, meg a paradicsomot, vagy akkor inkább én nem ettem volna. Nem sértődtem volna meg, nem ez lenne az első ilyen eset. Egyébként gyerekkoromban még nem voltam allergiás, de zellert tuti nem tett bele sem anyukám, sem nagymamám, (az apai, tehát két különböző család, különböző tájegység), úgyhogy gondolom zeller nélkül is meg lehet enni a húslevest.

Köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 3. 15:05
 13/21 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg lehet enni zeller nélkül is, én sem mindig teszek bele zellert, mert van amikor az éppen nincs otthon, enélkül is ugyanolyan finomm paradicsom is kihagyható, nem attól lesz jó íze.
2014. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem, hogy egy évben egyszer nem lehet kihagyni a zellert, meg a paradicsomot, vagy akkor inkább én nem ettem volna."

Márpedig én például nem eszem meg, ha nincs benne paradicsom és akkor is nehezen, ha a zeller kimarad.

Nyilván az a bizonyos család is hasonlóan van ezzel és gondolom, nemcsak egy-egy tányérra való levest főztek, hanem később is akartak belőle enni.

Szerintem kedvesek voltak, hogy rád is gondolta külön, és készítettek neked olyan levest, amiben nincsenek azok a zöldségek, amikre allergiás vagy.


A kérdésre: Vöröshagyma, fokhagyma, sárgarépa, zeller, petrezselyemgyökér, petrezselyem, karalábé, ha van, akkor káposzta, vagy kelkáposzta, esetleg ezek torzsája csak az íz kedvéért, zöldpaprika, paradicsom, esetleg egy kis krumpli, néha rakok bele a végén borsót.

Darált zöldség, egy csipetnyi cukor (de tényleg csak leheletnyi), szemes bors, pici babérlevél, egész kömény.

2014. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Azok az emberek egyáltalán nem kedvesek velem és konkrétan ezzel a szituációval is csak kellemetlen helyzetbe hoztak. Nem akartam részletezni, de csak a mi kis családunk volt ott, a gyerek még nem eszik felnőtt ételeket, tehát rajtam kívül a férjem evett ott vendégként. Szerintem értelmesebb lett volna egy olyan ételt készíteni, amit mindenki ehet, tehát vagy zeller és paradicsommentes húslevest, vagy teljesen mást. A zelleres húslevest meg ehetnék az év többi 364 napján. Egyébként más családtagoknál az én étkezési problémáim (mert van még jónéhány) nem szoktak fennakadást okozni.
2014. jún. 3. 16:51
 16/21 anonim ***** válasza:

Végül is igazad van, ha vendégségbe hívtak titeket, akkor készíthettek volna olyan fogásokat, amik alapból nem tartalmaznak zellert és paradicsomot.

De azt te sem várhatod el tőlük, hogy kizárólag a te kedvedért úgy készítsék el az ételt, ahogy ők, vagy esetleg többen a társaságból egyáltalán nem szeretik, csak mert egész évben főzhetik úgy, ahogy szeretik.


Én a helyükben biztos kihagytam volna a húslevest (mert nem akarnám utána ami maradt kiönteni, mert mi meg paradicsom nélkül nem szeretjük), hanem valami más menüt választottam volna. De ettől még nem biztos, hogy direkt kellemetlen helyzetbe akartak hozni.

2014. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Vagy az is egy megoldás lett volna, hogy megfőzik paradicsom nélkül és utána ők tesznek maguknak bele egy kis paradicsompürét.
2014. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy egy kicsit félreérthetően fogalmaztam. Nem azt gondolom, hogy ők szándékosan kellemetlen helyzetbe akartak hozni. Nekem eleve kellemetlen egy ilyen helyzet, amikor az én betegségem miatt valakinek plusz munkát kell végeznie. Én ezt belülről alapvetően így élem meg. Jelen esetben azt gondolom, hogy semmi szükség nem volt a külön főzésre. Azzal, hogy megtették nem rosszat akartak, csak szimplán egy teljesen felesleges felhajtást csináltak. Semmi értelme nem volt.

(Az csak hab a tortán, hogy még abból sem raktak bele mindent, amit ehetnék. Gondolhatod milyen egy húsleves egy darab csirkecombból, 3 szál répából, gyökérből és egy pici darab karalábéból. Nyilván megettem és megköszöntem, de a fentiek miatt ezért nem tudok hálás lenni.)

2014. jún. 3. 17:15
 19/21 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én ezen nem akadnék így fenn, szerintem tök kedves gesztus volt tőlük, legfeljebb mondhattad volna hogy legközelebb inkább olyannal várjanak amit mindenki ehet mert így kellemetlenül érzed magad. Ahol nincs ételallergiás a családban, ott nem mindig tudják hogyan viszonyuljanak a szituhoz.

2-es voltam.

2014. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

"Ahol nincs ételallergiás a családban, ott nem mindig tudják hogyan viszonyuljanak a szituhoz." Igaz, de itt van, méghozzá én.


Elhiszem, hogy egy kívülálló, aki az eddig leírtakat olvassa nem érti min vagyok kiakadva. Ez egy hosszú évek óta húzódó családi probléma egyik vetülete, csak eredetileg nem erről akartam írni, de eléggé elkanyarodtam. Úgy tudnám érzékeltetni, hogy egy olyan személy, akivel kölcsönösen nem kedvelitek egymást tesz neked egy jó nagy szívességet, amire nem kérted meg és amire semmi szükséged. Szerintem ennek senki nem örül. Mert az egy egészen más kérdés, amikor pl. édesanyám főz nekem külön menüsort igaz szeretetből. Itt már eleve az egész vendéség csak azért történt, hogy el lehessen mondani, hogy meghívtak minket.

2014. jún. 3. 20:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!